Bartosz Głąb
23. kolejka Serie A: AS Roma - Cagliari Calcio.
23. kolejka Serie A: AS Roma - Cagliari Calcio. PAP/EPA
Liga włoska. AS Roma na zakończenie 23. kolejki rozgrywek rozbiła Cagliari Calcio aż 4:0. Rzymianie pierwszą z bramek zdobyli już w 2. minucie. W drugiej połowie na murawie pojawili się Nicola Zalewski w barwach gospodarzy i Mateusz Wieteska w szeregach zespołu z Sardynii. W jednej z akcji polski skrzydłowy z łatwością ograł rodaka z przeciwnej drużyny.

Liga włoska. AS Roma rozbiła Cagliari Calcio na zakończenie kolejki

W ostatnim meczu 23. kolejki Serie A walcząca o europejskie puchary AS Roma zmierzyła się z będącym w strefie spadkowej Cagliari Calcio. Na ławce rezerwowych gości zasiadł Mateusz Wieteska, natomiast w taki sam sposób spotkanie rozpoczął także Nicola Zalewski na drugiej z ławek.

Mecz fantastycznie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 2. minucie Lorenzo Pellegrini wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali. Włoski piłkarz tym samym zdobył swoją piątą bramkę w tym sezonie Serie A. Dwadzieścia minut później rzymianie podwyższyli prowadzenie. Tym razem po kombinacyjnej akcji, do bramki Cagliari trafił Paulo Dybala.

Druga połowa meczu również świetnie rozpoczęła się dla Romy. W 50. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gospodarzy, Andrea Petagna zagrał ręką we własnym polu karnym. Arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Rzut karny na bramkę zamienił Paulo Dybala i było już 3:0 dla rzymian.

Andrea Petagna zagrał ręką we własnym polu karnym.
Andrea Petagna zagrał ręką we własnym polu karnym. Screen ESPN

Liga włoska. Nicola Zalewski ograł Mateusza Wieteskę. Okazała wygrana AS Romy

W 55. minucie trener na murawie pojawił się Nicola Zalewski, zmieniając Stephana El Shaarawy'ego. Zaledwie 4 minuty później Roma zdobyła kolejną bramkę. Tym razem fantastycznym strzałem głową popisał się wprowadzony chwilę wcześniej, zaledwie 18-letni Dean Huijsen.

Minuty mijały, a Cagliari było całkowicie rozbite. Trener gości już nie szukał sposobu, żeby przeciwstawić się rywalom, walczył o jak najniższy wymiar kary. W 67. minucie na boisko wszedł Mateusz Wieteska, który zastąpił Yerry'ego Minę. Kolumbijczyk całkowicie zawiódł oczekiwania.

Nicola Zalewski prezentował dużo dynamiki na skrzydle, a w jednej z akcji z łatwością ograł polskiego obrońcę i był bliski wyłożyć piłkę partnerowi do zdobycia bramki.

Na Stadio Olimpico w Rzymie kolejnych bramek kibice już nie oglądali. Ale głównie przez to, że Roma zwolniła tempo. Cagliari nieco dłużej utrzymywało się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Triumf rzymskiej drużyny oznacza, że awansowała na 5. miejsce w tabeli i traci już tylko 1 punkt do strefy Ligi Mistrzów. Cagliari pozostało w strefie spadkowej.

Liga włoska. AS Roma - Cagliari Calcio 4:0

Bramki: 2' Lorenzo Pellegrini, 23' ,51'(k) Paulo Dybala, 59' Dean Huijsen.