Press Focus/x-news
AC Milan wygrał 2:1 z Bolonią w meczu 35. kolejki Serie A. Prowadzenie gospodarzom w 35. minucie dał Suso. W 67. minucie gola na 2:0 strzelił Fabio Borini. Bramkę kontaktową dla gości zdobył w 72. minucie Mattia Destro. Dzięki tej wygranej Milan awansował na 5. miejsce w tabeli, które gwarantuje występy w Lidze Europy. Rossoneri muszą jednak uważać, gdyż AS Roma zajmująca 6. miejsce ma tyle samo punktów.

Pełne 90 minut w ataku zaliczył Krzysztof Piątek. Polak nie wpisał się jednak na listę strzelców, ani nie zapisał asysty. To już jego piąty występ z rzędu w Milanie bez trafienia. Ostatni raz ucieszył kibiców na początku kwietnia w przegranym meczu z Juventusem.

W tym sezonie Krzysztof Piątek rozegra jeszcze maksymalnie trzy mecze dla Milanu (w lidze kolejno z Fiorentiną, Frosinone i SPAL) oraz dwa w reprezentacji Polski (w el. do Euro z Macedonią i Izraelem).

W klasyfikacji strzelców Serie A Piątek zajmuje trzecie miejsce. Ma tyle samo trafień co Cristiano Ronaldo (Juventus), ale zdecydowanie mniej od lidera Fabio Quagliarelli (25 dla Sampdorii) oraz o jednego gola mniej od wicelidera Duvana Zapaty (22 dla Atalanty). Na piątym miejscu w klasyfikacji znajduje się drugi z Polaków - Arkadiusz Milik (17 bramek dla Napoli).