Liga włoska. Szczęsny skapitulował trzy razy. Derby Rzymu dla Lazio

krk, T. Pszonak
Lazio zwyciężyło w derbach Rzymu
Lazio zwyciężyło w derbach Rzymu East News
Liga włoska. W szlagierowej konfrontacji 34. kolejki AS Roma uległa Lazio 1:3 (1:1). Bohaterem derbowego pojedynku był Balde Keita, który popisał się dubletem. Ekipa Wojciecha Szczęsnego musi odłożyć marzenia o tytule, gdyż do prowadzącego Juventusu traci już 9 punktów.

Od początku Giallorossi przejęli inicjatywę na boisku i rozgrywali piłkę jednak czynili to bez pomysłu i nie mogli zaskoczyć swoich przeciwników. Lazio było zorganizowane i uważne. Widać było, że biancocelesti mieli swój plan na ten mecz i kurczowo trzymali się założeń taktycznych. Dzięki temu, po kilkunastu minutach spotkania objęli prowadzenie po udanej akcji Balde Keity. Zawodnik Lazio banalnie minął Fazio po czym uderzył między nogami Emersona, piłka wpadła tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Polak był w tej sytuacji bezradny.

Po straconej bramce, zawodnicy wicelidera tabeli próbowali szybko odrobić straty jednak ewidentnie nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy przeciwnika. Często zagrywane górne piłki w okolice bramki Lazio nie przynosiły żadnego efektu. Obrońcy bez większego problemu radzili sobie z Edinem Dżeko, który w tym meczu nie potrafił odnaleźć prawidłowego rytmu. Niewidoczny był również Radja Nainggolan, który nie grał w swoim agresywnym stylu. Często przewracał się i miał pretensje do sędziego.

Pierwsza połowa była pod kontrolą graczy Lazio aż w samej końcówce został podyktowany rzut karny dla Romy. Kevin Strootman przewrócił się w efektowny sposób, mimo że nie został kopnięty przez żadnego z rywali. Sędzia nie miał chwili zawahania i wskazał na jedenasty metr od bramki. Swoją szansę wykorzystał Daniele De Rossi, pokonując bramkarza płaskim strzałem. Warto zauważyć, że wcześniej arbiter nie podyktował jedenastki dla Lazio po tym jak w polu karnym faulowany był Lukaku.

Na początku drugiej połowy indywidualnych akcji próbował Salah. Po jednej z nich, Edin Dżeko mógł wyrównać, ale z bliskiej odległości nie potrafił skierować piłki do siatki. Po tej sytuacji biancocelesti od razu ruszyli do ataku i już w 50. minucie zdobyli bramkę dającą im prowadzenie. Bezpańską piłkę przed polem karnym zgarnął Dusan Basta i bez dłuższego zastanowienia uderzył na bramkę. Piłka po drodze odbiła się od obrońcy Romy przez co Szczęsny został zmylony i nie miał szans na skuteczną interwencję. Zespół Polaka musiał śmielej zaatakować jednak w tym meczu niewiele im wychodziło.

Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem na boisko wszedł Francesco Totti, lecz on też nie potrafił za wiele zdziałać przeciw dobrze grającemu przeciwnikowi. W końcowym fragmencie spotkania, Wojciech Szczęsny kolejny raz w tym sezonie musiał zademonstrować swoje umiejętności w akcji Andersona. Tą interwencją dał jeszcze nadzieję swoim kolegom.

Kilka chwil później, Balde Keita pozbawił szans Giallorossich na korzystny wynik w tych derbach. Szybka akcja zespołu Lazio, świetne zachowanie Senada Lulicia, który w polu karnym dograł do Keity, a ten musiał już tylko skierować piłkę do siatki. W doliczonym czasie gry, Rudiger po brzydkim faulu został ukarany przez arbitra czerwoną kartką przez co jego drużyna kończyła mecz w dziesiątkę.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Pod Ostrzałem GOL24

Materiał oryginalny: Liga włoska. Szczęsny skapitulował trzy razy. Derby Rzymu dla Lazio - Gol24