Liga włoska. Trzech Polaków w meczu Serie A. Sampdoria lepsza od Romy

JCZ
Sampdoria pokonała Romę
Sampdoria pokonała Romę AFP/EAST NEWS / MARCO BERTORELLO
Liga włoska. W 22. kolejce potknęła się AS Roma. Po czterech wygranych z rzędu w „polskim” spotkaniu z Sampdorią Genua przegrała 2:3, choć dwukrotnie była na prowadzeniu. Pełne 90 minut zaliczył Wojciech Szczęsny. Po stronie gospodarzy od początku do końca zagrał Bartosz Bereszyński. W 62 minucie dołączył do niego Karol Linetty, który zanotował asystę drugiego stopnia przy golu na 2:2.

Strzelanie rozpoczęła Roma. Już w 5 minucie trafił bowiem Bruno Peres. Kwadrans później odpowiedział ten, który wygryzł Karola Linettego ze składu - Deniss Praet umieścił piłkę pod poprzeczką po podaniu z prawej strony od Luisa Muriela. Wojciech Szczęsny nie miał wielkich szans, ponieważ był zasłonięty, a strzał poszedł z paru metrów.

Nie popisał się za to Bartosz Bereszyński. W 66 minucie nie zablokował podania Emersona. Futbolówka wturlała się do pola karnego, gdzie użytek zrobił z niej Edin Dżeko. To była piętnasta bramka najskuteczniejszego zawodnika Serie A.

O dziwo Sampdorii starczyło energii i czasu na wyrównanie, a także wbicie decydującego gola. W 71 minucie na 2:2 bramkę zdobył wprowadzony Patrik Schick, a dwie minuty po nim na 3:2 z rzutu wolnego Luis Muriel. Warto zaznaczyć, że przy golu na 2:2 przysłużył się wprowadzony po przerwie Karol Linetty. To jego główka okazała się być asystą drugiego stopnia.

W innym niedzielnym spotkaniu 22. kolejki Empoli z Łukaszem Skorupskim między słupkami wysoko przegrało na wyjeździe z Crotone 1:4. O 20:30 Napoli Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika zagra z Palermo Thiago Cionka. Relacja LIVE w GOL24.pl

Sampdoria Genua – AS Roma 3:2 (1:1)

Bramki: Praet 21', Schick 71', Muriel 73' – Peres 5', Dżeko 66'
Żółte kartki: Torreira, Puggioni, Skriniar – Veramaelen, Ruediger, Totti

Sampdoria Genua: Puggioni – Bereszyński, Silvestre, Skriniar, Regini – Praet (62' Linetty), Torreira, Barretto – Fernandes (69' Schick), Quagliarella, Muriel (84' Djuricić).

AS Roma: Szczęsny - Ruediger, Fazio, Vermaelen – Peres (78' El Shaarawy), Strootman, De Rossi (78' Totti), Emerson Palmieri - Nainggolan, Perotti – Dżeko.

Materiał oryginalny: Liga włoska. Trzech Polaków w meczu Serie A. Sampdoria lepsza od Romy - Gol24