Tomasz Kuczyński
17.11.2020. Ruch Chorzów - Pniówek Pawłowice 2:0. W sobotę 21 listopada Ruch gra w Goczałkowicach-Zdroju z LKS-em. Marzena Bugala Polska Press
W sobotę 21.11.2020 r. w meczu 18. kolejki III ligi LKS Goczałkowice-Zdrój podejmuje Ruch Chorzów. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona była relacja LIVE z meczu LKS Goczałkowice-Zdrój - Ruch Chorzów. LKS Goczałkowice wygrał 2:1, kończąc serię Ruchu dziewięciu zwycięstw z rzędu.

Koniec meczu. Beniaminek pokonał lidera!

90+1. Foszmańczyk uderzył z woleja tuż nad poprzeczką.

90. minuta. Ile doliczy sędzia? Trzy minuty.

85. minuta. Czy beniaminek zastopuje lidera? Ruch walczy o uratowanie remisu.

82. minuta. Wynik się nie zmienia.

79. minuta. Mariusz Idzik przymierzył technicznym strzałem, ale obrońca w ostatniej chwili wybił piłkę.

75. minuta. Wynik się nie zmienia - LKS prowadzi 2:1. Ruch wykonuje rzuty rożne, ale efektu bramkowego brak.

70. minuta. Ruch atakuje. Ciągle jest 2:1 dla gospodarzy.

65. minuta. Podwójna zmiana w Ruchu. W zespole gości na boisku pojawili się Łukasz Janoszka i Mateusz Duchowski.

63. minuta. Ruch próbuje odrobić straty, ale bezskutecznie.

58. minuta. LKS Goczałkowice wychodzi na prowadzenie. Uderzał Przemysław Mońka, ale możliwe, że gol będzie uznany jako samobójcze trafienie Patryka Sikory.

55. minuta. Na boisku w Goczałkowicach trwa ostra i zacięta walka. Gospodarze chcą pójść za ciosem po zdobytej bramce.

51. minuta. Mamy wyrównanie. Bartosz Marchewka z bliska skierował piłę do siatki po dośrodkowaniu z lewej strony.

Zaczęła się II połowa.

Koniec I połowy.

45. minuta. W Goczałkowicach nadal 1:0 dla Ruchu. Sędzia doliczył minutę.

37. minuta. Tym razem żółtą kartką ukarany zawodnik gości Mateusz Winciersz.

35. minuta. Żółta kartka dla Michała Mokrzyckiego z Ruchu. Nie będzie mógł zagrać w następnym meczu.

33. minuta. Idzik trafił do bramki, ale gol nie został uznany. Podający Daniel Paszek był na spalonym.

29. minuta. Ruch prowadzi 1:0. Rzut karny wykorzystał Mariusz Idzik.

27. minuta. Rzut karny dla Ruchu. Sędzia uznał, że faulowany był Tomasz Foszmańczyk.

25. minuta. Bielecki znów musiał wykazać się czujnością. LKS Goczałkowice-Zdrój szuka swojej szansy.

21. minuta. Bielecki ratuje Ruch przed stratą bramki po zaskakującym strzale piętką.

16. minuta. Najpierw główkował Mariusz Idzik i był rzut rożny. Po nim LKS przeprowadził kontrę i musiał interweniować bramkarz Jakub Bielecki.

15. minuta. Akcje gości przynoszą im rzuty rożne. Ruch nieco ostudził zapał Goczałkowic.

13. minuta. Teraz Ruch stara się kontrolować mecz i utrzymywać przy piłce.

W 8. minucie pierwsza groźna akcja Ruchu. Uderzył Mateusz Winciersz i goście mieli rzut rożny.

Przy piłce częściej są piłkarze LKS-u. Niebiescy na razie grają nerwowo, popełniają błędy.

Początek należy do gospodarzy, którzy zaczęli od zdecydowanych ataków. Aktywny jest Piotr "Pepe" Ćwielong. Już w 3. minucie LKS miał rzut rożny.

Rozpoczął się mecz w Goczałkowicach-Zdroju. Pojawili się kibice Ruchu, choć wiadomo, że nie mogą wejść na obiekt beniaminka.

W takim składzie zagra dziś Ruch Chorzów. Łukasz Janoszka znalazł się na ławce rezerwowych.

Tak zapowiadaliśmy ten mecz:
Ruch w poprzedniej kolejce wygrał z Pniówkiem Pawłowice Śląskie 2:0 i przedłużył serię ligowych zwycięstw do 9 meczów. Niebiescy są liderem w grupie trzeciej - w 16 spotkaniach zdobyli 41 punktów.

LKS GOCZAŁKOWICE - RUCH CHORZÓW LIVE

Dzień przed meczem doszło do pierwszej "rozgrywki". Chodziło o telewizyjną transmisję online. Do tej pory LKS Goczałkowice pokazywał swoje mecze bezpłatnie w internecie na YouTube. Tym razem postanowiono, że transmisja będzie w systemie PPV, czyli płatna - koszt jednorazowego dostępu to 15 zł. Ponieważ Ruch nie partycypuje w zysku ze sprzedaży dostępów, stowarzyszenie Wielki Ruch oraz Ultras Niebiescy zaapelowali do kibiców, aby nie kupowali dostępów do transmisji.

LKS GOCZAŁKOWICE - RUCH CHORZÓW NA ŻYWO

Wracając do spraw sportowych, to w sobotę zapowiada się ciekawy mecz. LKS Goczałkowice-Zdrój zajmuje 5. miejsce - w 16 meczach zdobył 26 punktów. U siebie wygrał 2 razy, raz zremisował i przegrał 5 spotkań. Beniaminek lepiej spisuje się na wyjazdach. Bilans to 6 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka. Ostatnio LKS wygrał 3:0 na boisku Polonii Stali Świdnica. Dodatkowym smaczkiem jest obecność w drużynie gospodarzy Piotra Ćwielonga, dobrze znanego kibicom Ruchu. "Pepe" do tej pory zdobył już 11 bramek. W składzie jest też Łukasz Hanzel, który również grał w niebieskich barwach.

LKS GOCZAŁKOWICE - RUCH CHORZÓW WYNIK

Ruch Chorzów pierwszy raz w historii zagra z LKS Goczałkowice-Zdrój, czyli z drużyną klubu, którego wychowankiem jest Łukasz Piszczek. Zresztą "Piszczu" nadal żyje wynikami swej pierwszej drużyny.

LKS GOCZAŁKOWICE - RUCH CHORZÓW TRANSMISJA ONLINE

Ruch we wtorek z Pniówkiem nadrobił ligowe zaległości. - Bardzo cieszą te trzy punkty w tygodniu. Już nie mogę się doczekać soboty i następnego meczu - mówił kapitan Niebieskich Tomasz Foszmańczyk.

Sędzią meczu w Goczałkowicach-Zdroju będzie Dawid Matyszczak z Kluczborka.