JCZ
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 2:0
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 2:0 Piotr Krzyżanowski
LOTTO Ekstraklasa. Na pewno w przyszłym sezonie zobaczymy również Zagłębie Lubin. Zespół Piotra Stokowca stanął na wysokości zadania w Derbach Dolnego Śląska. Pokonał Śląska Wrocław 2:0 (1:0). Na trzy kolejki przed końcem ma osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. To wystarczy do utrzymania.

Śląsk w pierwszej połowie może i częściej był przy piłce, ale to Zagłębie zrobiło z niej użytek. W 15 minucie do siatki z rzutu wolnego trafił Filip Starzyński. Kopnął przy lewym słupku. Było to jego ósme trafienie w tym sezonie. Później mógł swój wyczyn powtórzyć, ale wtedy górą okazał się już Mariusz Pawełek.

"Miedziowi" powinni byli podwyższyć prowadzenie jeszcze przed przerwą. W 40 minucie Martin Nespor zmarnował jednak dogodną sytuację. Po minięciu Mariusza Pawełka kopnął w jego imiennika Mariusza Pawelca, który ustawił się na linii bramkowej.

Co nie wyszło wtedy, wyszło krótko po zmianie stron. W 54 minucie Łukasz Piątek dobił skutecznie swoją próbę w słupek. Co najlepsze, w poprzedniej akcji ten sam pomocnik trafił... w poprzeczkę.

Śląsk był dzisiaj bezbarwny i zasłużenie przegrał. Ten wynik to zimny prysznic po 6:0 z Ruchem Chorzów.

Piłkarz meczu: Łukasz Piątek
Atrakcyjność meczu: 5/10

Pod Ostrzałem GOL24

**WIĘCEJ odcinków

**

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: LOTTO Ekstraklasa. Derby dla Zagłębia Lubin. Utrzymanie pewne, Śląsk był cieniem - Gol24