LOTTO Ekstraklasa: Fornalik: Pierwsza połowa dla Śląska, w drugiej było lepiej

krk
Niebiescy w ostatnim meczu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrali ze Śląskiem Wrocław 2:0. Po spotkaniu Waldemar Fornalik komplementował grę swojego zespołu w defensywie.

Waldemar Fornalik, Ruch Chorzów:

Śląsk jest dobrą drużyną, w pierwszych spotkaniach prezentował się bardzo dobrze, widać akcenty zostały przesunięte w przód. Trzeba grać bardzo solidnie i umiejętnie, by obronić się przed atakami drużyny z Wrocławia. Bardzo ważna była pierwsza bramka. Mam satysfakcję z tego, że wychodzi coś, co chłopcy ćwiczą na treningu i analizie przedmeczowej. Pierwsza połowa była zdecydowanie dla Śląska, w drugiej piłkarsko wyglądało to dużo lepiej. Ofiarna gra całego zespołu w defensywie spowodowała, że trzy punkty zostają w Chorzowie. Są to dla nas bardzo cenne punkty.

Wszyscy podkreślali, że zwycięstwo w Warszawie nic nie będzie znaczyć, jeżeli się nie wygra ze Śląskiem. Ja do tego tak nie podchodzę. Każdy mecz, w którym się wygrywa jest istotny. Przygotowując się do tego meczu wiedzieliśmy, że będzie to zupełnie inny mecz niż ten w Warszawie. Martwią mnie urazy. Marcin Kowalczyk ma problemy z achillesem. Nie wspomnę, że przed meczem straciliśmy Martina Konczkowskiego. Przy naszej kadrze osobowej każdy ubytek zawodnika, który grał jest bardzo istotny. Dzisiaj znowu układ piłkarski był inny niż w meczu z Legią, gdzie bardzo fajnie to funkcjonowało. Zawodnicy stanęli jednak na wysokości zadania, gratuluję im ambitnej postawy i skutecznej gry.

źródło: Ruch Chorzów

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Wartość klubów Ekstraklasy [RANKING]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: LOTTO Ekstraklasa: Fornalik: Pierwsza połowa dla Śląska, w drugiej było lepiej - Gol24