Lotto Ekstraklasa. Fura emocji w Gdańsku. Lechia wypuściła wynik 3:0! Na hat-tricka Artura Sobiecha odpowiedzieli zmiennicy Zagłębia Lubin

Filip Starzyński zdobył bramkę i zaliczył asystę
Filip Starzyński zdobył bramkę i zaliczył asystę Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Lotto Ekstraklasa. Dwie różne, ale tak samo emocjonujące połowy obejrzała widownia w Gdańsku. Lechia prowadziła do przerwy po hat-tricku Artura Sobiecha, ale później pozwoliła Zagłębiu Lubin wrócić do gry. Spotkanie zakończyło się szalonym wynikiem 3:3!

Lechię w pierwszej odsłonie oglądało się z największą przyjemnością. Drużyna Piotra Stokowca najwyraźniej szybko zapomniała o 2:5 od Wisły Kraków i wzięła się do ciężkiej pracy. Dziś potrzebowała ledwie 25 minut, żeby zdobyć trzy bramki. Aż dziw bierze, że tego spotkania... nie wygrała!

Na oklaski zasłużył zwłaszcza Artur Sobiech. Nowy napastnik biało-zielonych w trzecim swoim występie strzelił pierwsze gole i wszystkie z podobnej odległości. Najpierw wykorzystał dośrodkowanie od Flavio Paixao, potem dołożył nogę do podania od Lukasa Haraslina, a na koniec wykorzystał zamieszanie po wrzutce Rafała Wolskiego, który na boisko wrócił po siedmiu miesiącach przerwy.

Między pierwszym a trzecim golem Sobiecha minęło zaledwie 17 minut. Obrońcy Zagłębia kompletnie nie mogli upilnować tego 28-latka. Po przerwie obił on jeszcze poprzeczkę, uderzając głową z paru metrów. Gdyby wtedy trafił, to zwycięstwo Lechii już nie podlegałoby żadnej dyskusji. Ale...

... gdańszczanie pozwolili gościom złapać oddech, a sobie skomplikować wymarzoną sytuację; w 61 minucie straty zmniejszył wprowadzony Damjan Bohar, a na 2:3 poprawił krótko po nim Filip Starzyński - z rzutu karnego. "Bezrobotnemu" dotąd Dusanowi Kuciakowi zrobiło się gorąco, zaś kibicom zaczęło dłużyć.

I w 91 minucie stało się to, czego wszyscy się obawiali. Wynik na 3:3 ustalił wprowadzony Jakub Mares. Zagłębie należy pochwalić za kapitalną pogoń, natomiast Lechię zganić za kompletną dekoncentrację.

Piłkarz meczu: Artur Sobiech