Lotto Ekstraklasa. Lech polubił zwycięstwa. Ostre strzelanie do beniaminka

JCZ
Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec 4:0
Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec 4:0 Pawel F. Matysiak
Lotto Ekstraklasa. Lech Poznań wskoczył na fotel lidera i uczynił to w efektowny sposób. Przy Bułgarskiej nie dał szans Zagłębiu Sosnowiec, pokonując go 4:0. Bohaterem okazał się Paweł Tomczyk, który strzelił dwa gole i zanotował asystę. Ozdobą meczu była natomiast bramka Macieja Gajosa z rzutu wolnego.

Lech od początku zaczął dyktować warunki i tym samym zdobywać teren. Szybko strzelony gol dodał mu animuszu. Do szatni na przerwę zszedł z rezultatem 3:0.

Jako pierwszy na listę wpisał się Joao Amaral. Portugalczyk dopiero drugi raz pojawił się w wyjściowej jedenastce, ale nie miał kłopotu ze znalezieniem wspólnego języka. Debiutancką bramkę w Ekstraklasie zdobył po podaniu Pawła Tomczyka.

Ten sam Tomczyk później rozmontował w pojedynkę obronę Zagłębia, którą miał okazję poznać w zeszłym sezonie 1 ligi jako gracz wypożyczony do Podbeskidzia Bielsko-Biała. W 20 minucie napastnik "Kolejorza" podwyższył na 2:0, zaś 41 minucie na 3:0.

Dobrą zabawę w drugiej połowie zwieńczył Maciej Gajos, popisując się trafieniem z rzutu wolnego. Lech zwyciężył w bardzo przystępnym stylu, chociaż w jego składzie zabrakło kilku ważnych zawodników.

Piłkarz meczu: Paweł Tomczyk
Atrakcyjność meczu: 7/10

Mecz Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec WYNIK

TOP 10 piłkarzy, którzy mają błyszczeć w Ekstraklasie

Materiał oryginalny: Lotto Ekstraklasa. Lech polubił zwycięstwa. Ostre strzelanie do beniaminka - Gol24