Lechia podzieliła się punktami z Wisłą
Lechia podzieliła się punktami z Wisłą Piotr Hukało
Lotto Ekstraklasa. Mamy pierwszy podział punktów w 22. kolejce. Lechia Gdańsk w obecności 7915 widzów zremisowała z Wisłą Kraków 1:1. Na trafienie Carlitosa jeszcze przed przerwą odpowiedział walczący o bilet na mundial Sławomir Peszko.

Trener Adam Owen przedstawił dziś Lechię z dwoma wahadłowymi oraz nową parą stoperów utworzonych z graczy do niedawna wypożyczonych: Gersona oraz Adama Chrzanowskiego. Zadebiutował Filip Mladenović, a poza osiemnastką znalazł się m.in. Rafał Wolski (drobny uraz). W Wiśle od początku zobaczyliśmy nowego pomocnika, Nikolę Mitrovicia. Trener Joan Carrillo, dla którego był to pierwszy mecz, wybrał bardziej zachowawcze ustawienie – z jednym wysuniętym Carlitosem.

To właśnie ten rodak, będący najlepszym strzelcem drużyny, osłodził początek spotkania. W 15 minucie doskonałym lobem pokonał Dusana Kuciaka (asysta Rafała Boguskiego), który mu tę okazję sprezentował. Słowak, mimo że podczas rozgrzewki poświęcił wiele czasu na wznowienia, podał z piątego metra wprost pod nogi rywala. Dla Carlitosa była to 16 bramka w sezonie. Dogonił nią w klasyfikacji Jakuba Świerczoka, który zamienił już Zagłębie Lubin na Łudogorec Razgrad.

Lechia miała przewagę i jeszcze przed przerwą skutecznie odpowiedziała. To najaktywniejszy Sławomir Peszko doprowadził do wyrównania, wykorzystując w 33 minucie precyzyjne zagranie od Pawła Stolarskiego. Wcześniej "Peszkin" próbował też wolejem i zza skraju szesnastki, ale tamte próby chybiły celu.

Druga połowa może nie była uboższa w emocje, ale w gole z całą pewnością. Po stronie Lechii najlepszej sytuacji nie wykorzystał Peszko, który uderzył tam gdzie ustawił się Michał Buchalik. Wisła stworzyła sobie dwie dogodne sytuacje; najpierw wprowadzony Jesus Imaz kopnął w trybuny, potem Boguski piętką nad bramką.

Piłkarz meczu: Sławomir Peszko
Atrakcyjność meczu: 5/10

TRANSFERY w GOL24

Materiał oryginalny: Lotto Ekstraklasa. Podział punktów w Gdańsku. Szesnasty gol Carlitosa, Peszko z sygnałem dla Nawałki - Gol24