Lotto Ekstraklasa. Przełamanie Lecha. Adam Nawałka ma jednak co sprzątać

JCZ
Lech Poznań - Wisła Płock 2:1
Lech Poznań - Wisła Płock 2:1 Waldemar Wylegalski
Lotto Ekstraklasa. Lech Poznań wygrał pierwszy mecz od 20 października. U siebie odwrócił wynik z Wisłą Płock (2:1). Na trybunach zasiadło 8442 widzów. Pojutrze zespół przejmuje były selekcjoner, Adam Nawałka.

To był drugi występ Lecha pod wodzą tymczasowego trenera - Dariusza Żurawia. Zaczęło się tak jak w Białymstoku z Jagiellonią (2:2), czyli od straty gola. Potem zespół stanął jednak na wysokości zadania; odrobił straty i utrzymał korzystny wynik do ostatniego gwizdka. To pierwsze zwycięstwo od 2:1 z Koroną Kielce.

W Lechu są pewne symptomy poprawy, ale też widać ile pozostało do zrobienia. W 29 minucie Wisła objęła przecież prowadzenie po wznowieniu z autu. Akcja w stylu Arki Gdynia z zeszłego sezonu, rozpoczęta zresztą przez jej byłego zawodnika, Marcina Warcholaka, została zwieńczona uderzeniem reprezentanta Polski, Damiana Szymańskiego którego obecnością nikt się specjalnie nie przejął.

O wygranej Lecha przesądził doliczony czas pierwszej połowy. Dopiero po raz drugi w sezonie bramkę zdobył Darko Jevtić. Po raz siódmy dokonał tego natomiast Christian Gytkajer, strzelając mocno pod poprzeczkę. Duńczyk jest królem własnego boiska, bo dorobił się jedynie dzięki meczom u siebie.

Od poniedziałku Lech rozpoczyna zupełnie nowy etap. Odpowiedzialność za wyniki przejmuje bowiem były selekcjoner. W ten dzień spotka się z zespołem, dziennikarzami, a wcześniej złoży podpis pod kontraktem do końca sezonu 2020/21.

Piłkarz meczu: Christian Gytkjaer
Atrakcyjność meczu: 5/10

Materiał oryginalny: Lotto Ekstraklasa. Przełamanie Lecha. Adam Nawałka ma jednak co sprzątać - Gol24