Łuczniczka Grota Zabierzów Karina Lipiarska-Pałka wróciła do reprezentacji

Jacek Żukowski
Karina Lipiarska-Pałka rywalizowała indywidualnie i w drużynie
Karina Lipiarska-Pałka rywalizowała indywidualnie i w drużynie Archiwum zawodniczki
Łuczniczka Grota Zabierzów Karina Lipiarska-Pałka po długiej przerwie wystąpiła w reprezentacji Polski i wzięła udział w zawodach Pucharu Świata, które odbyły się w Antalyi.

W kwalifikacjach, na 89 startujących zawodniczek zajęła 41. miejsce z jednym z najlepszych wyników w dotychczasowych startach w PŚ. W eliminacjach, po wygraniu 6:4 z reprezentantką Hiszpanii Celie Castanos, w drugim pojedynku natrafiła na jedną z najlepszych Koreanek Jung Dasomi i uległa jej 0:6, zajmując ostatecznie 33. miejsce.

W pojedynkach zespołowych z udziałem Kariny reprezentacja Polski pokonała reprezentację Iranu 5:1 i trzecią w kwalifikacjach reprezentację Chin 5:1, a w kolejnym pojedynku uległa silnej reprezentacji Niemiec 0:6 zajmując ostatecznie 8. lokatę. Już dawno w zawodach tej rangi Polska reprezentacja nie zajęła tak wysokiego miejsca.

Jako najlepsza polska zawodniczka w kwalifikacjach, Lipiarska-Pałka wraz z Mateuszem Ogrodowczykiem (Surma Poznań) rywalizowała w mikstach. Po wyrównanej walce polska para uległa reprezentantom Wielkiej Brytanii 3:5, zajmując ostatecznie 17. miejsce. W obu przypadkach rywalizacji zespołowej reprezentacje Polski dawno nie walczyły na poziomie eliminacji.

Kolejnym sprawdzianem będzie start w kolejnych rundach Pucharu Świata w Salt Lake City (USA) oraz w Berlinie (17-22.07), a podsumowaniem sezonu będą mistrzostwa Europy w Legnicy (27.08 – 1.09).

- Problemy finansowe Polskiego Związku Łuczniczego przekładają się na kluby, które zmuszone są do współfinansowania takich startów reprezentacji. - Wierzymy, że Karina powalczy o miejsce w reprezentacji na kolejnych Pucharach Świata, a przy okazji w Mistrzostwach Europy mających się odbyć w Legnicy - dodaje klubowy trener zawodniczki Aleksander Jabłoński.