Karol Kurzępa
Zgodnie z przewidywaniami, siatkarze LUK Politechniki Lublin rozpoczęli rozgrywki 2020/21 w Tauron 1. Lidze od zwycięstwa. Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka pokonali we własnej hali drużynę Mickiewicza Kluczbork.

Pierwszy set trwał 22 minuty, a gospodarze bez większych problemów wygrali go różnicą dziesięciu punktów, głównie za sprawą mocnej zagrywki i bloku.

Druga odsłona niespodziewanie zaczęła się od lepszej dyspozycji gości, którzy szybko wypracowali sobie przewagę czterech oczek. Miejscowi musieli odrabiać straty i choć do pewnego momentu wynik oscylował wokół remisu, to lublinianie podwyższyli na 2:0, po blisko półgodzinnej partii.

Pomimo faktu, że kolejny set znów był nieco bardziej wyrównany, to LUK Politechnika wygrała ostatecznie 3:0. Natomiast nagroda najlepszego zawodnika meczu powędrowała do Konrada Stajera.

Następne starcie czeka lublinian 3 października. Wówczas podopieczni trenera Kołodziejczyka zmierzą się w Jaworznie z tamtejszym MCKiS, który przegrał na inaugurację we własnej hali z Polskim Cukrem MKS Avią Świdnik.

LUK Politechnika Lublin - Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:15, 25:22, 25:18)

LUK Politechnika: Stajer 13, Peszko 13, Romać 13, Sobala 9, Wachnik 6, Pająk 4, Goss 1, Majstorović (libero), Durski. Trener: Maciej Kołodziejczyk

Mickiewicz: Owczarz 9, Bułkowski 8, Biegun 8, Kulik 6, Toma 5, Lewandowski 3, Mucha 2, Frankowski 1, Jaskuła (libero), Sternik, Szablewski. Trener: Mariusza Łysiaka

Sędziowali: Paweł Zajc, Krzysztof Kapusta