Mariusz Klimaszewski
Anna Falkowska z Juvenii Białystok zdobyła złoty medal w finale 500 m w short tracku podczas IV Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024. To pierwsze złoto dla Polski w tej imprezie.

Wyścig na 500 metrów w short tracku to koronna konkurencja Biało-Czerwonych. Nasi reprezentanci nie zawiedli. Anna Falkowska sięgnęła po złoty medal w finale 500 m w short tracku. O krok od medalu była druga nasza zawodniczka Kornelia Woźniak, która niestety przewróciła się na ostatnich metrach zajmując czwarte miejsce.

W finale od startu Anna Falkowska i Kornelia Woźniak utrzymywały się na czele stawki. Niestety na ostatnich metrach Woźniak przewróciła się tracąc szansę na brązowy medal.

Pierwsze miejsce pewnie zajęła Falkowska i tym samym wywalczyła pierwsze złoto dla Polski podczas zmagań w Gangwon.

Z kolei na 1000 metrów Falkowska była czwarta. Polka była także blisko medalu. W finale była na trzecim miejscu na 1,5 okrążenia przed metą. Niestety, Holenderka przewróciła się i utknęła pod bandami, przy okazji podcięła także inną zawodniczkę. Sędziowie zadecydowali o powtórzeniu biegu, w którym Falkowskiej zabrakło już sił, by powalczyć o medal.

Pozostali Polacy startujący w rywalizacji na 1000 m odpadli we wcześniejszych fazach. Kornelia Woźniak i Krzysztof Mądry zakończyli rywalizację w ¼ finału.

Był to drugi medal biało-czerwonych w Korei Południowej. Po pierwszy sięgnął skoczek narciarski Łukasz Łukaszczyk. Zajął trzecie miejsce w zawodach indywidualnych na normalnym obiekcie.

Przed łyżwiarzami na krótkim torze jeszcze start w sztafetach mieszanych.