Maciej Giemza po czwartym etapie awansował w klasyfikacji generalnej 41. Rajdu Dakar

dor
Maciej Giemza po czwartym etapie zajmuje 36. miejsce w 41. Rajdzie Dakar.
Maciej Giemza po czwartym etapie zajmuje 36. miejsce w 41. Rajdzie Dakar. Fot. Orlen Team
Maciej Giemza z Orlen Team zajął 34. miejsce na 4. etapie Rajdu Dakar z Arequipa do Moquegua w Peru. Wygrał Ricky Brabec Racing, na kolejnych miejscach uplasowali się Matthias Walkner i Toby Price Racing.

Na czwartym etapie Maciej Giemza zdecydowanie lepiej radził sobie z nawigacją, niż na poprzednim odcinku i zaczął odrabiać straty, które poniósł na trzecim etapie. Ostatecznie zajął 34 miejsce, jego kolega z Orlen Team Adam Tomiczek został sklasyfikowany na 28. pozycji.
Wygrał Ricky Brabec Racing, na kolejnych miejscach uplasowali się Matthias Walkner i Toby Price Racing.

Po czterech dniach Rajdu Dakar prowadzi Ricky Brabec, drugi jest Chilijczyk Pablo Quitanilla, a trzeci Price. Maciej Giemza z Piekoszowa awansował z 39. na 36. miejsce. Do lidera traci 3 godziny, 1 minutę i 2 sekundy.

W piątek zawodników czeka piąty etap z Moquegua do Arequipa. Motocykliści do pokonania będą mieli 776 kilometrów, z czego 345 kilometrów to odcinek specjalny.

Dodajmy, że celem Macieja Giemzy na ten Dakar jest miejsce w pierwszej dwudziestce. W debiucie w tej imprezie w 2018 roku zajął 24 miejsce.

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: Maciej Giemza po czwartym etapie awansował w klasyfikacji generalnej 41. Rajdu Dakar - Echo Dnia Świętokrzyskie