dor
Po piątym etapie Maciej Giemza awansował w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar na 32. miejsce. Fot. Orlen Team
Maciej Giemza z Orlen Team dobrze spisał się na piątym etapie 41. Rajdu Dakar z Moquegua do Arequipa. Motocyklista z Piekoszowa zajął 24. miejsce. Wygrał Brytyjczyk Sam Sunderland.

Piąty etap Rajdu Dakar Maciej Giemza skończył na 24 miejscu, a jego kolega z Orlen Team Adam Tomiczek został sklasyfikowany na 28 pozycji. Etap wygrał Sam Sunderland, drugi był Xavier de Soultrait, trzeci Matthias Walkner. Zawodnicy mieli do pokonania 776 kilometrów, z czego 345 stanowił odcinek specjalny.

Po pięciu etapach tego prestiżowego rajdu Maciej Giemza plasuje się na 32. pozycji. Do lidera, którym jest Amerykanin Ricky Brabec, traci 3 godziny, 12 minut i 5 sekund.

Sobota jest dniem przerwy w 41. Rajdzie Dakar, a w niedzielę odbędzie się szósty etap z Arequipa do San Juan de Marcona. Motocykliści będą mieli do przejechania 838 kilometrów, z czego 336 kilometrów to odcinek specjalny.

Dla Macieja Giemzy to drugi etap w karierze. W debiucie w 2018 roku zajął 24. miejsce.

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: Maciej Giemza znowu awansował w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar. Dziś dzień przerwy [ZDJĘCIA] - Echo Dnia Świętokrzyskie