od 16 lat
2 liga. Kto by przypuszczał, że po 6. kolejce, czyli konkretnym dystansie to rezerwy klubów z Ekstraklasy będą na czele stawki. A tak właśnie jest: Zagłębie II Lubin nie straciło prowadzenie, zaś ŁKS II Łódź awansował na drugie miejsce. Polecamy skróty meczów z weekendu.

2 Liga. Skróty meczów 6. kolejki

Drugi zespół ŁKS złapał świetną serię. Wygrał już czwarty raz z rzędu i tym razem z nie byle kim, bo do Łodzi zawitał KKS 1925 Kalisz. Spotkanie okazało się bardzo jednostronne, o czym świadczy końcowy wynik 3:0. Co ciekawe, skład zwycięzców nie był aż mocno uzależniony od piłkarzy pierwszego zespołu.

Punkt więcej, czyli w sumie czternaście zgromadził drugi zespół Zagłębia. Lubinianie nie bez problemów uporali się z Olimpią Elbląg, strzelając decydującego gola na 2:1 w końcówce meczu. Po kontuzji wystąpił lewy obrońca z "jedynki", czyli Portugalczyk Luis Mata. Na stoperze ponownie pełne 90 minut zaliczył natomiast Jarosław Jach.

O 30 minut trzeba było opóźnić widowisko w Stalowej Woli - z powodu ulewy. Stal przegrała o bramkę ze Stomilem Olsztyn, który przerwał serię trzech spotkań bez wygranej, akurat w debiucie trenera Janusza Bucholca.

Najwięcej bramek padło w Jastrzębiu, gdzie GKS wygrał 4:2 z beniaminkiem, Polonią Bytom.