Maja Włoszczowska ma nowego partnera w zespole Kross Racing...

Maja Włoszczowska ma nowego partnera w zespole Kross Racing Team. To brązowy medalista mistrzostw świata

red/bill

Sportowy24

Sportowy24

Ondrej Cink to brązowy medalista mistrzostw świata w 2015 r.
1/3
przejdź do galerii

Ondrej Cink to brązowy medalista mistrzostw świata w 2015 r. ©materiały prasowe Kross Racing Team

Ondrej Cink, 28-letni zawodnik z Czech, mogący się pochwalić brązowym medalem mistrzostw świata w cross country w sezonie 2015, podpisał dwuletni kontrakt z Kross Racing Team. W tej drużynie od lat jeździ dwukrotna mistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska.
Nowym zawodnikiem zespołu został Ondrej Cink, którego pierwszym sukcesem w karierze było zdobycie w 2010 r. razem z reprezentacją Czech brązowego medalu w sztafecie XC w mistrzostwach Europy w Hajfie. Po taki sam medal sięgnął wraz z kolegami z kadry w trakcie mistrzostw świata w Mont-Sainte-Anne, by w 2012 r. zostać mistrzem świata i drużynowym mistrzem Europy w kategorii wiekowej młodzieżowców. W tym samym roku na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie udało mu się wywalczyć 14 lokatę, a w mistrzostwach Europy w Bernie trzecie miejsce w sztafecie. Z jego osiągnięć przede wszystkim należy wymienić brązowy medal cross country, zdobyty w 2015 r. w mistrzostwach świata w Vallnord.

W sezonie 2017 Cink zdecydował się na przejście do kolarstwa szosowego. W tym czasie startował w prestiżowych wyścigach z serii UCI World Tour, jak Strade Bianche czy Tour de France. Po rocznej przerwie stwierdził, że XC jest tym co lubi najbardziej i powrócił do ścigania się w tej dyscyplinie kolarstwa.

- Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc dołączyć do zespołu Kross Racing Team. Czuję się gotowy na nowe wyzwania, które czekają na mnie w tak świetnym zespole. To zaszczyt współpracować z tak uznaną zawodniczką jak Maja Włoszczowska i innymi bardzo dobrymi zawodnikami. Daje mi to naprawdę wielką motywację do osiągania jak najwyższych sportowych wyników - mówi Ondrej Cink.

Czech jest pierwszą nowa twarzą, przedstawioną przez Kross Racing Team na sezon 2019.

- Nasz zespół jest już skompletowany na przyszły rok i sukcesywnie będziemy odsłaniać karty. Bardzo cieszę się, że udało się nam pozyskać Ondreja do drużyny. Znam go od początku jego kariery, także w tym sezonie bacznie obserwowałem jego powrót na MTB z szosy i widzę w nim duży potencjał. Mam nadzieję, że przyniesie nam wiele wspaniałych sukcesów - komentuje Kornel Osicki, menedżer KRT.

Za informacją prasową

Maja Włoszczowska: "Agent - Gwiazdy" to niezła wkrętka i wakacje od roweru

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?