OPRAC.:
Manchester City nowym liderem. 50. bramka Haalanda w sezonie
Manchester City nowym liderem. 50. bramka Haalanda w sezonie PAP/EPA
Manchester City awansował na pierwsze miejsce w tabeli Premier League. Mistrz zabrał pozycję lidera Arsenalowi dzięki pokonaniu Fulham 2:1. Przewaga wynosi tylko punkt, ale zespół Pepa Guardioli ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz. Dziś 50. bramkę w sezonie i zarazem 34. w lidze zdobył Erling Haaland. Norweg póki co wyrównał rekord strzelecki pojedynczego sezonu Premier League.

Manchester City faworytem do zdobycia mistrzostwa Anglii

Haaland otworzył wynik już w 3. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny. To było jego 50. trafienie w obecnym sezonie we wszystkich rozgrywkach. W klasyfikacji strzelców Premier League prowadzi z dorobkiem 34 goli.

Nikt w historii Premier League nie zdobył w jednym sezonie więcej niż 34 bramki. Haaland dołączył do rekordzistów Alana Shearera i Andy'ego Cole'a, którzy jednak ten wynik osiągnęli, gdy sezon składał się z 42 kolejek. Norwegowi na zostanie samotnym rekordzistą pozostały cztery spotkania.

W 15. minucie niespodziewanie do remisu doprowadził Carlos Vinicius, ale "The Citizens" prowadzenie odzyskali jeszcze przed przerwą. W 34. minucie z bramki cieszył się Julian Alvarez.

W tabeli podopieczni trenera Josepa Guardioli mają punkt przewagi nad Arsenalem i w dodatku rozegrali o jeden mecz mniej od londyńczyków.

Na dole zestawienia fatalnie wygląda sytuacja Southamptonu. Zespół Jana Bednarka jest na ostatnim miejscu, a od pozycji dającej utrzymanie dzieli "Świętych" sześć punktów. W niedzielę ulegli na wyjeździe Newcastle United 1:3. Obrońca reprezentacji Polski rozegrał cały mecz i został ukarany żółtą kartką. PAP