Marcin Matkowski w finale turnieju w Dubaju

Jakub Lisowski
Marcin Matkowski
Marcin Matkowski Andrzej Szkocki
Szczeciński tenisista w turnieju deblowym gra u boku Hindusa Rohana Bopanny. W piątek po tie breaku awansowali do wielkiego finału.

Spotkanie z Guillermo Garcia-Lopezem (Hiszpania) i Leanderem Paesem (Indie) trwało blisko 70 minut. Mecz był wyrównany, a pierwsze dwa sety rozstrzygały się pod koniec setów. Kończyło się na różnicy jednego przełamania.

Ciekawszy był super tie break. Polsko-hinduski debel objął prowadzenie 1:0, ale po chwili było 1:4. Od tego momentu „nasi” zaczęli dominować, a od stanu 2:5 wygrali siedem kolejnych piłek. Paes i Garcia-Lopez musieli uznać wyższość Matkowskiego Bopanny.

Rywalami Matkowskiego i Bopanny w pojedynku o tytuł będą Fin Henri Kontinen i Australijczyk John Peers (mistrzowie Australian Open 2017), albo grający z "czwórką" Holender Jean-Julien Rojer i Rumun Horia Tecau.

Materiał oryginalny: Marcin Matkowski w finale turnieju w Dubaju - Głos Szczeciński