Jakub Maj
Jakub Maj
Wojciech Matusik
Zespół Los Angeles FC z Mateuszem Boguszem w składzie awansował we wtorek do finału piłkarskiej Ligi Mistrzów strefy CONCACAF po zwycięstwie u siebie 3:0 nad Philadelphia Union. W pierwszym meczu tych drużyn był remis 1:1.

Pierwszego gola w 13. minucie strzelił niemiecki pomocnik Timothy Tillman. Wynik na 2:0 na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry podwyższył pochodzący z Ghany napastnik Kwadwo Opoku, który wcześniej zmienił grającego od początku Bogusza. W 90. minucie do bramki trafił jeszcze napastnik z Gabonu Denis Bouanga.

Aktualny mistrz Major League Soccer z Los Angeles po raz drugi zagra w finale LM CONCACAF. W 2020 roku przegrał decydujące starcie z meksykańskim zespołem Tigres 1:2. Drugiego tegorocznego finalistę wyłoni środowy mecz ekip z Meksyku - Leon i Tigres. Pierwsze spotkanie drużyna Tigres wygrała 2:1.

Kolejnym Polakiem, który doszedł do finału prestiżowych rozgrywek, jest Maciej Skorża. Polski szkoleniowiec zagrał w pierwszym meczu finałowym azjatyckiej Ligi Mistrzów - Urawą Red Diamonds kontra Al-Hilal. Decydujące spotkanie odbędzie się 6 maja. (PAP)