Jakub Jabłoński
Viaplay
Matty Cash zdobył bramkę w sparingowym spotkaniu Aston Villi z Brentford na 3:2. Jego trafienie nie wystarczyło jednak do odniesienia zwycięstwa na tournee przedsezonowym w USA. Drużyna Unaia Emery'ego tylko zremisowała na zakończenie letniego cyklu "Premier League Summer Series" (3:3). Przed startem ligi "The Villans" rozegrają jeszcze dwa mecze towarzyskie. Jak w nowym sezonie poradzi sobie reprezentant Polski?

Reprezentant Polski z bramką w sparingu

Matty Cash w spotkaniu z Brentford spędził dokładnie 70. minut. Mecz mimo, że był tylko sparingowy to obfitował w ogrom emocji.

Brentford prowadził po 22. minutach 2:0, tylko po to żeby do 37. minuty stracić trzy bramki. Trzecią bramkę zdobył właśnie... Cash. Tym trafieniem Polak przypieczętował fenomenalną dyspozycje na tournee przedsezonowym w USA.

Polak po szybkiej akcji drużyny Emery'ego dostał piłkę w okolicach 16. metra, z którą podbiegł bliżej bramki oraz przełożył na lewą nogę oddając kapitalny strzał nie dając najmniejszych szans bramkarzowi Brentford.

Cash szlifuje formę na nowy sezon!

W ramach "Premier League Summer Series" Cash w barwach Aston Villi zagrał we wszystkich spotkaniach towarzyskich. "The Villans" zagrali z Newcastle (3:3), Fulham (2:0) oraz Brentford (3:3).

W każdym spotkaniu reprezentant Polski zagrał minimum po 45 minut.

Drużynę hiszpańskiego szkoleniowca - Unaia Emery'ego będą czekać jeszcze dwa dodatkowe sparingi Tym razem z drużynami spoza Wysp.

Aston Villa zmierzy się z włoskim Lazio (3 sierpnia) oraz z hiszpańską Valencią (5 sierpnia).

Lepsi od Tottenhamu w zeszłym sezonie

W poprzednim sezonie najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii "The Villans" zajęli wysokie siódme miejsce gwarantując sobie prawo gry w fazie grupowej Ligi Konferencji dystansując ósmy Tottenham jednym punktem.

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy Aston Villa rozpocznie od wyjazdowego spotkania przeciwko Newcastle 12 sierpnia o godz. 18:30.