Gabriela Grabowska
Mecz Bayer Leverkusen - Atletico Madryt ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO East News/Imago Sport and News
17 marca 2015 roku, Atletico musi odrobić straty z pierwszego meczu w Leverkusen. Już w 27. minucie do remisu w dwumeczu golem sprzed pola karnego doprowadza Mario Suarez. Ostatecznie, po serii rzutów karnych, do ćwierćfinału awansują madrytczycy. Po dwóch latach dla Aptekarzy pojawia się szansa rewanżu. Pierwsza okazja? Wtorkowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów na BayArenie. Początek spotkania już o 20:45!

Mecz Bayer Leverkusen - Atletico Madryt ONLINE

Atletico bez większych problemów wygrało swoją grupę, w której mierzyło się między innymi z Bayernem Monachium. Podopieczni Simeone w fazie grupowej zwyciężyli niemal wszystko, jedyną porażkę ponieśli w Monachium, gdzie ulegli Bawarczykom 0:1.

Atleti od początku sezonu prezentuje się poprawnie. W lidze, gdzie plasuje się na 4. pozycji z niewielką stratą do czołówki, rozgromiło swojego ostatniego rywala Sporting Gijon 4:1. Bohaterem w wyjazdowym spotkaniu okazał się być Kevin Gameiro, który pojawił się na boisku w 62. minucie. Francuz zaliczył błyskawicznego hat-tricka pomiędzy 80. a 85. minutą, zapewniając tym samym swojej drużynie niezwykle istotne 3 punkty.

Madrytczycy dwa tygodnie temu po dwóch dość wyrównanych spotkaniach na etapie półfinału odpadli z Pucharu Króla. Ich pogromcą została będąca w ostatnim czasie w sporym kryzysie Barcelona.

Swoją sytuacją w lidze nie mogą się pochwalić zawodnicy z Leverkusen. Bayer rundę wiosenną rozpoczął trzema porażkami. Słaby początek nie napawał entuzjazmem, mając w perspektywie jeszcze rozgrywki Ligi Mistrzów. Wydaje się jednak, że Aptekarze powoli zaczynają się budzić z zimowego snu. W ostatnich dwóch kolejkach zdobyli komplet punktów i po nieznacznym awansie plasują się na 8. pozycji w ligowej tabeli.

Wcześniej wspomniane rozgrywki Ligi Mistrzów w sezonie 2014/2015 przyniosły nam niezwykle wyrównany pojedynek między Atletico i Bayerem. W dzisiejszym spotkaniu również trudno wskazać faworyta. Tak jak niejednoznaczna jest forma piłkarzy Rogera Schmidta, tak Atletico nie wygląda na regularny i stabilny monolit. Zapowiada się więc kolejny wyrównany pojedynek, który podobnie jak 2 lata temu, nie musi zakończyć się w 90. minucie rewanżowego meczu w Madrycie.

Press Focus/x-news

Przewidywane składy:

Bayer: Leno – Henrichs, Toprak, Dragovic, Wendell – L. Bender, Kampl, Bellarabi, Brandt – Havertz, Chicharito
Atletico: Moya - Vrsalijko, Savic, Gimenez, Felipe Luiz - Gabi, Koke – Saul Niguez, Ferreira-Carrasco – Griezmann, Gameiro

Forma w ostatnich spotkaniach:

Augsburg 1:3 Leverkusen, Leverkusen 3:0 Frankfurt, Hamburg 1:0 Leverkusen, Leverkusen 2:3 Mönchengladbach, Leverkusen 3:1 Hertha

Sporting Gijon 1:4 Atletico, Atletico 3:2 Celta, Barcelona 1:1 Atletico, Atletico 2:0 Leganes,
Atletico 1:2 Barcelona

Pauzują:

Bayer: Jonathan Tah, Hakan Calhanoglu
Atletico:Diego Godín, Juanfran, Augusto Fernandez, Tiago Mendes

Sędzia:

Rozjemcą we wtorkowym spotkaniu będzie Szkot William Collum.

Mecz Bayer Leverkusen - Atletico Madryt TRANSMISJA TV:

Mecz Bayer - Atletico pokaże nSport+ HD od 20:40. Pojedynek komentować będą Adam Marchliński i Kamil Kosowski.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Mecz Bayer Leverkusen - Atletico Madryt ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO - Gol24