Jakub Jabłoński
PKO Ekstraklasa. Mecz Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice został przełożony z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Spotkania nie dało się dograć do końca, gdyż nieustannie padał śnieg. Mimo zimowej aury drużyna gości przez kwadrans biegała... w białych koszulkach.

PKO Ekstraklasa. Mecz Piast - Puszcza przerwany! Goście w białych koszulkach na śniegu

Mecz w Gliwicach od samego początku wydawał się nie do rozegrania. Przede wszystkim przez śnieg, który ani na moment nie przestawał padać. Tym samym już po kilku minutach od pierwszego gwizdka sędziego Patryka Gryckiewicza praktycznie wcale nie było widać piłkarzy Puszczy Niepołomice, którzy występowali w... białych koszulkach. Tak - białych na białej murawie.

To się dobrze skończyć nie mogło, dlatego arbiter przerwał zawody już po 15 minutach gry. Trzeba było wtedy ponownie odśnieżyć płytę boiska. Wtedy jeszcze tliła się nadzieja na dogranie meczu. Jednocześnie trener gospodarzy - Aleksandar Vuković cały czas przekonywał sędziego Gryckiewicza do definitywnego przerwania gry, gdyż śnieg nie przestawał padać. I taka decyzja faktycznie zapadła.

- Ogromne brawa i podziękowania dla naszych greenkeeperów oraz wszystkich osób, które przygotowywały murawę przed Piast - Puszcza. Wykonali kawał pracy i należą im się za to słowa uznania. Niestety, nie udało się wygrać z pogodą - napisał rzecznik Piasta, Karol Młot.

Meczu Piast - Puszcza nie dograno. Nowego terminu jeszcze nie znamy

Arbiter Gryckiewicz i delegaci PZPN podjęli decyzję, że meczu nie da się w dniu dzisiejszym dograć w takich warunkach atmosferycznych i zawody zostaną przełożone na inny termin. Wkrótce władze ligi poinformują kiedy spotkanie Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice zostanie rozegrane.

To już drugi dzisiejszy mecz, którego nie udało się rozegrać. Zaplanowane na 12:30 starcie Stali Mielec z ŁKS-em Łódź nawet nie doszło do skutku przez duże opady śniegu. - Decyzją wszystkich stron dzisiejszy mecz PKO BP Ekstraklasy PGE FKS Stal Mielec - ŁKS Łódź został odwołany. Nowy termin spotkania zostanie podany w oddzielnym komunikacie – poinformował mielecki klub.

Następne sobotnie mecze PKO BP Ekstraklasy to starcie Widzewa Łódź z Radomiakiem Radom o godz. 17:30 oraz Korony Kielce z Lechem Poznań o godz. 20:00. Życzymy, aby te mecze się chociaż odbyły!