Joanna Sobczykiewicz
Stomil - Garbarnia LIVE! Pojedynek drużyn ze strefy spadkowej
Stomil - Garbarnia LIVE! Pojedynek drużyn ze strefy spadkowej Marlena Penc
Mecz Stomil Olsztyn - Garbarnia Kraków ONLINE! W 16. kolejce Fortuna 1. Ligi szesnasta Garbarnia Kraków pojedzie do ostatniego, osiemnastego Stomilu Olsztyn. Obie drużyny zgromadziły tyle samo punktów i ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby którejś z nich zbliżyć się do zespołów, zajmujących bezpieczniejsze lokaty. Runda jesienna na zapleczu Ekstraklasy powoli zbliża się ku końcowi i nikt nie chce spędzić zimy na dnie tabeli. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.PL. Startujemy o godz. 18.

Mecz Stomil Olsztyn - Garbarnia Kraków ONLINE

Bilans Garbarni Kraków, GKS-u Katowice i Stomilu Olsztyn jest taki sam. Trzy zwycięstwa, trzy remisy i aż dziewięć porażek. Co jeszcze łączy te trzy drużyny? Zajmują lokaty w strefie spadkowej i do bezpiecznego miejsca tracą cztery punkty. Na dodatek w każdej z nich doszło do zmiany szkoleniowca.

Olsztynianie zmagają się z ogromnymi problemami finansowymi. Klub nie był w stanie sam spłacić wielu zobowiązań i w tym celu poprosił kibiców o darowizny. Ponadto, zawodnicy od dwóch miesięcy nie otrzymują pensji. Złożyli już wezwania do zapłaty i jeżeli władze się do nich nie ustosunkują, to piłkarze będą mogli rozwiązywać swoje kontrakty z winy klubu. Nad Stomilem wciąż wisi widmo, że nie dokończy rundy jesiennej na zapleczu Ekstraklasy.

Dziś do Olsztyna przyjeżdża Garbarnia, która również nie może pochwalić się udanym startem w Fortuna 1. Lidze. W beniaminku (podobnie jak w Stomilu) doszło niedawno do zmiany szkoleniowca. Bogusław Pietrzak i jego ekipa są podbudowani wyjazdowym zwycięstwem nad GKS-em Katowice z 14. zaległej kolejki. Tym bardziej gospodarze nie będą mieli łatwego zadania. Piotr Zajączkowski, który objął tonący okręt po Kamilu Kieresiu, może pochwalić się tylko dwoma, wyszarpniętymi w ostatnim momencie remisami: u siebie z Puszczą Niepołomice i w Niecieczy z Bruk-Bet Termaliką.

W domowym spotkaniu z Puszczą Stomil przegrywał już 0:2 po 20. minutach, jednak jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Rafał Śledź, a w 89. minucie punkcik uratował Wołodymyr Tanczyk. W Niecieczy „Słoniki” wykorzystały fatalny błąd golkipera Piotra Skiby i w 52. minucie objęły prowadzenie. Gdy wydawało się, że olsztynianie wrócą do domu na tarczy, na kilka minut przed końcem zamieszanie w polu karnym Bruk-Bet Termaliki wykorzystał Miłosz Trojak i strzelił swojego pierwszego gola w biało-niebieskich barwach.

Trener Zajączkowski nie będzie mógł dziś liczyć na kontuzjowanych Michała Leszczyńskiego i Michała Górala. Golkiper jest wykluczony z treningów do końca roku, a niedawno przeszedł operacje pękniętej łąkotki. Z kolei u 19-letniego napastnika stwierdzono naderwanie przywodziciela.

Arbiter
Mecz poprowadzi Konrad Kiełczewski z Białegostoku. W obecnym sezonie był rozjemcą w pięciu spotkaniach, w których trakcie pokazał 21 żółtych kartek, jedną czerwoną i podyktował rzut karny.

Mecz Stomil Olsztyn - Garbarnia Kraków TRANSMISJA TV

Mecz nie będzie transmitowany ani w Polsacie Sport, ani Polsacie Sport Extra. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 18:00.

Relacja na żywo z meczu Stomil Olsztyn- Garbarnia Kraków w GOL24.pl!

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

10 najstarszych piłkarzy w Lotto Ekstraklasie

Materiał oryginalny: Mecz Stomil Olsztyn - Garbarnia Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Pojedynek drużyn ze strefy spadkowej - Gol24