Kaja Krasnodębska
Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO Fot. Piotr Krzyzanowski
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE. Na inaugurację 12. kolejki Lotto Ekstraklasy mecz w Lubinie. I jak każdy rozgrywany w tym sezonie przez Miedziowych na własnym stadionie zapowiada się niezwykle ciekawie. Patrząc na tabelę oraz formę obydwu zespołów w ostatnich meczach gospodarze powinni bez większego problemu zdobyć komplet oczek. Czy tym razem obędzie się bez niespodzianki? Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE

Ekstraklasowe rozgrywki zawsze należały do niezwykle wyrównanych. Od wielu lat znane były z tego, że tutaj każdy może wygrać z każdym i nie będzie w tym większego zaskoczenia. Obecny sezon w tej kwestii przebija wiele poprzednich. Pomiędzy pierwszym Lechem, a jedenastą Arką jest zaledwie sześć punktów różnicy. Nieco więcej już dzieli dwie ekipy, które w piątek staną naprzeciw siebie na stadionie w Lubinie. Gospodarzy przed startem 12. kolejki od lidera nie dzieli nawet oczko, a mimo plasują się dopiero na najniższym stopniu podium.

Przy tym układzie tabeli porażka z gliwiczanami to dla Miedziowych trochę wstyd. Piast to aktualnie czerwona latarnia ligi, a ostatnia pozycja nie wydaje się być przypadkową. Niebiesko-Czerwoni po raz ostatni zwyciężyli 26 sierpnia, niespodziewanie pokonując na wyjeździe Jagiellonię Białystok. Od tamtej pory doznali czterech porażek w Lotto Ekstraklasie, odpadli także z rozgrywek Pucharu Polski. Zmiana szkoleniowca nie przyniosła błyskawicznego efektu, dwie przerwy na reprezentacje również nie poprawiły sytuacji w zespole. Piast nie prezentuje się w tym sezonie najlepiej, czego najlepszym dowodem jest zaledwie dziewięć zdobytych w obecnych rozgrywkach punktów.

Jeden z nich podopieczni Waldemara Fornalika zdobyli przed tygodniem, gdy przed własną publicznością zremisowali z Sandecją Nowy Sącz. Punkt o tyle szczęśliwy, że wywalczony dosłownie w ostatniej chwili. Wynik na 2-2 w doliczonym czasie gry ustalił powracający po przerwie Mateusz Mak. Pomocnik zaledwie kilka minut wcześniej pojawił się na boisku w miejscu Patryka Dziczka i zaliczył prawdziwe wejście smoka. Uratował zespół przed kolejną już porażką. A przecież wszystko zaczęło się dla gliwiczan tak szczęśliwie… Rezultat w pierwszej połowie otworzył bowiem Aleksandar Sedlar, lecz później swoje trafienia dołożyli także Mateusz Cetnarski oraz Filip Piszczek i w konsekwencji były wicemistrz Polski musiał walczyć o punkt aż po końcowe minuty.

Nieco lepiej 11. kolejkę wspominać mogą Miedziowi. Zawodnicy Piotra Stokowca zanotowali kolejne już zwycięstwo. Tym razem nie byle jakie – lubinianie pokonali przed własną publicznością sam Górnik Zabrze. Rewelacyjnego beniaminka jak dotąd udało się zatrzymać niewielu, ale lubinianie zrobili to bez większego kłopotu. Od samego początku konsekwentnie wykonywali swój plan sprawiając, że zabrzanie nie mieli tym razem wiele do powiedzenia. Wszyscy piłkarze Zagłębia zaprezentowali wysoka formę, lecz bezpośrednio do trzech punktów przyczynili się zdobywcy bramek: Bartłomiej Pawłowski oraz Jakub Świerczok.

W piątek ta dwójka stanie przed szansą pokonania Dobrivoja Rusova. Wciąż z powodu czerwonej kartki otrzymanej w Zabrzu pauzować musi Jakub Szmatuła. Z powodu żółtych kartoników nie zobaczymy natomiast Urosa Koruna, a urazy wyeliminowały z wycieczki do Lubina Sasę Zivca, Gerarda Badię i Konstantina Vassiljeva. Problemy kadrowe w tym momencie nie mogą być już jednak dla Niebiesko-Czerwonych. Aby wciąż marzyć o grupie mistrzowskiej, muszą zbierać punkty tu i teraz. W wywalczeniu ich na Dolnym Śląsku pomóc może brak Sebastiana Boneckiego oraz Daniela Dziwniela w ekipie gospodarzy.

Sezon 2016/2017 ekipy te skończyły na sąsiednich pozycjach. Lubinianie uplasowali się na dziewiątym miejscu, natomiast Piast pozycję niżej. Taki rezultat to efekt między innymi bezpośrednich starć między tymi drużynami. Na trzy bezpośrednie mecze gliwiczanie nie zwyciężyli ani jednego, dwukrotnie przegrywając z Miedziowymi na wyjeździe, a jesienią remisując 0-0 przed własną publicznością. Jak będzie tym razem? Czy Piastowi uda się wywieźć chociaż punkt? Odpowiedź już piątkowym wieczorem.

Sędzia:

Paweł Gil

Nieobecni:

Piast Gliwice: Jakub Szmatuły (kara), Uros Korun (żółte kartki), Gerard Badia, Sasa Zivec, Konstantin Vassiljev (kontuzje)
Zagłębie Lubin: Daniel Dziwniel, Sebastian Bonecki (kontuzje)

Ostatnie bezpośrednie starcia:

14 sierpnia 2016: Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 0-0
19 grudnia 2016: Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 2-1 (Woźniak x2 – Jankowski)
12 maja 2017: Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 3-1 (Starzyński, Mazek, Woźniak – Papadopulos)

Forma w poprzednich meczach:

Piast Gliwice:
Piast Gliwice – Sandecja Nowy Sącz 2-2 (Sedlar, Mak)
Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1-0
Piast Gliwice – Arka Gdynia
Wisła Kraków – Piast Gliwice 2-0
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1-2 (Vranjes)
Zagłębie Lubin:
Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 3-2 (Pawłowski, Świerczok x2)
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1-0
Zagłębie Lubin – Sandecja Nowy Sącz 1-0 (Kubicki)
Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 1-1 (Tuszyński)
Zagłębie Lubin – Wisła Płock 2-2 (Świerczok, Pawłowski)

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu w Eurosporcie 2 od godziny 17:30. Początek transmisji prosto z Lubina w Eurosporcie 2 od 17:55.

Jakie są grzechy główne polskiej piłki klubowej?

Materiał oryginalny: Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO - Gol24