Mecze Ekstraklasy w TVP? Negocjacje wciąż trwają

Mecze Ekstraklasy w TVP? Negocjacje wciąż trwają

red

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

©Wojciech Matusik / Polska Press

TVP wciąż może zakupić prawa do transmisji części meczów Ekstraklasy. Rozbieżności między stronami są coraz mniejsze, dlatego nie można wykluczyć, że dojdzie do porozumienia.

©Wojciech Matusik / Polska Press

Telewizja Polska przez dwa kolejne sezony chce pokazywać po jednym meczu w kolejce. Dzięki temu ligowe spotkania co tydzień mogłyby trafić do szerokiego grona odbiorców. Pierwotnie Ekstraklasa SA chciała sprzedać TVP pakiet 37 spotkań za 75 mln zł. Wstępnie obie strony zaakceptowały te ustalenia, ale kilka dni później prezes TVP Jacek Kurski wycofał się i do podpisania umowy nie doszło.

Rada nadzorcza TVP zdecydowała, że nie będzie płacić aż tak gigantycznych pieniędzy i zaproponowała 60 mln zł.
Ekstraklasa wyraziła zainteresowanie taką ofertą, ale TVP obniżyła swoją propozycję do 45 mln zł. Według informacji "Przeglądu Sportowego" Ekstraklasa oczekuje obecnie za prawa 55 mln euro. Zdaniem Krzysztofa Stanowskiego TVP skłonne jest zapłacić 50 mln, a więc rozbieżności obu stron nie są duże.

Jeśli negocjacje zakończyłyby się niepowodzeniem, to prawa do ligowej piłki pozostaną wyłącznie w posiadaniu kodowanych stacji. Wówczas kontrakt mógłby zostać podpisany nie na dwa, a na cztery lata.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Wrestler, DJ, pomocnik egzorcysty. Co robią byli piłkarze?W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?