Michał Nowak
Alicja Jeromin (dawniej Fiodorow) zdobyła dwa medale podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie. archiwum
Alicja Jeromin (dawniej Fiodorow), Mateusz Owczarek i Aleksander Kossakowski zdobyli medale podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie. Reprezentanci Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom zaprezentowali się z bardzo dobrej strony podczas zmagań w Niemczech.

Dwa krążki wywalczyła Alicja Jeromin (dawniej Fiodorow). Świeżo upieczona mężatka najpierw świetnie poradziła sobie w biegu na 100 metrów. Startująca w kategorii T47 zawodniczka zwyciężyła z czasem 13.02. Na podium stanęły jeszcze Tereza Jakschova z Czech (13.19) i Polly Maton z Wielkiej Brytanii (13.45).

- Jeśli rywalki oczekiwały nieznanej zawodniczki o nazwisku Jeromin, z którą łatwo sobie poradzą to troszkę je zaskoczyłam. Ale mnie to złoto zaskoczyło z innego powodu - półtora miesiąca temu w Zakopanem zwichnęłam staw łokciowy w zdrowej ręce. Przez dwa tygodnie byłam wyłączona z biegów i mogłam robić tylko trening zastępczy. Jak się okazuje i po takim zawirowaniu można zwyciężyć. Gorzej że do ślubu musiałam iść w ortezie - powiedziała złota medalistka.

Jeromin do swojego dorobku dołożyła jeszcze srebrny medal w biegu na 200 metrów. Zawodniczka z Radomia osiągnęła czas 26.61. Zwyciężyła Angelina Lanza z Francji (26.31), która pobiła tym samym swój rekord życiowy, a trzecia była Czeszka Tereza Jakschova (27.32).

Na drugim stopniu podium stanął natomiast Mateusz Owczarek. Zawodnik wywalczył srebrny medal w skoku w dal w kategorii T37 z wynikiem 6.23 metra. Pobił swój rekord życiowy o blisko 30 centymetrów, ale nie wystarczyło to do zgarnięcia złota, które przegrał o... dwa centymetry. O tyle dalej skoczył Ukrainiec Zahrebelnyi, który ustanowił tym samym rekord mistrzostw.

Złoto w biegu na 1500 metrów wywalczył natomiast Aleksander Kossakowski, który stanął na najwyższym stopniu podium wraz z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim (kategoria 11 - zawodnicy niewidomi i niedowidzący). Duet dobrze rozpoczął bieg i taktycznie rozłożył siły. Kossakowski i Wasilewski biegli początkowo za Hiszpanami Manuelem Garnica z przewodnikiem Juanem Ignacio Gordona, a kiedy do mety pozostało 500 metrów, rozpoczęli atak. Na ostatnim okrążeniu nie mieli sobie równych i ostatecznie minęli rywali i zwyciężyli.

- Na początku niedowierzanie, bo nie byłem pewien, czy dobiegliśmy pierwsi - powiedział tuż po biegu Kossakowski.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!

Oto nowe PGE VIVE Kielce. Zobacz skład na sezon 2018/2019

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Znana sportowa para z Kielc na bajecznych wakacjach

Materiał oryginalny: Medale Jeromin, Owczarka i Kossakowskiego na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie - Echo Dnia Radomskie