Memoriał Wacława Ziółkowskiego: Siedmiu polskich wolniaków na podium

OPRAC.:
Jacek Kmiecik
Sebastian Jezierzański wygrał rywalizację w kategorii wagowej 86 kg pokonując w finale Krzysztofa Sadowskiego
Siedmiu polskich zapaśników stanęło w sobotę w Warszawie na podium XXXII Memoriału Wacława Ziółkowskiego w stylu wolnym. Sebastian Jezierzański był pierwszy w wadze 86 kg, a Zbigniew Baranowski najlepszy w kategorii 97 kg.

Drugie lokaty przypadły Krzysztofowi Sadowskiemu - 86 kg, Michałowi Bielawskiemu - 92 kg i Radosławowi Baranowi - 97, natomiast trzecie Robertowi Baranowi oraz Kamilowi Kościółkowi - obaj startowali w najcięższej kategorii 125 kg.

W niedzielę, w ostatnim dniu turnieju, wolniacy zaprezentują się w pozostałych kategoriach wagowych: 57, 61, 65, 70, 74 i 79 kg.

finał: Zbigniew Baranowski - Radosław Baran (obaj Polska) 5:1
o 3. miejsce: Ahmed Sułtanowicz Batajew (Bułgaria) - Samuel Scherrer (Szwajcaria) 0:0
Erik Thiele (Niemcy) - Morgan Patrick Smith (USA) 11:0

125 kg (startowało 8 zawodników)
finał: Edward Nicholas Gwiazdowski (USA) - Giorgi Meszwildiszwili (Azerbejdżan) 9:2
o 3. miejsce: Robert Baran (Polska) - Georgi Iwanow (Bułgaria) 10:0
Kamil Kościółek (Polska) - Gennadij Cudinovic (Niemcy) 0:0