Miedź Legnica - Korona Kielce 1:1. Miedź zatrzymana, ale nie pokonana w meczu na szczycie Fortuna 1 ligi (RELACJA, ZDJĘCIA)

Piotr Janas
Piotr Janas
Miedź Legnica - Korona Kielce 1:1
Miedź Legnica - Korona Kielce 1:1 Piotr Krzyżanowski
Miedź Legnica zremisowała z Koroną Kielce 1:1 w meczu 24. kolejki Fortuna 1 ligi. Legniczanie utrzymali pozycję lidera rozgrywek, a Korona wciąż jest trzecia.

Kiedy lider podejmuje trzeci zespół w ligowej tabeli, zawsze mówi się o meczu na szczycie. Nie inaczej było w tym przypadku, mimo że "Miedzianka" przed pierwszym gwizdkiem aż 13(!) pkt przewagi nad ekipą z Kielc.

Wszystko co najważniejsze w tym spotkaniu wydarzyło się w pierwszych 45 minutach. Zaczęło się dobrze dla gospodarzy, bo w 13 min prowadzenie podopiecznym Wojciecha Łobodzińskiego dał Chuca. Hiszpan wykorzystał fatalny błąd obrońcy Korony Jacka Podgórskiego.

Miedzianka nie dowiozła prowadzenia do przerwy, ponieważ w 33 min strzałem z najbliższej odległości do wyrównania doprowadził Dawid Błanik. Po zmianie stron bramek nie oglądaliśmy i mecz zakończył się podziałem punktów, który nie krzywdzi żadnej ze stron. Przewaga Miedzi jest wystarczająco bezpieczna, by remisować z zespołami z czołówki.

Miedź Legnica - Korona Kielce 1:1 (1:1)
Bramki: Chuca 13 - Błanik 33
Miedź: Lenarcik - Gammelby, Mijušković, Aurtenetxe, Carolina - Śliwa, Tront (79. Matuszek), Dominguez, Chuca (80. Lehaire), Zapolnik - Makuch.
Korona: Forenc - Danek, Malarczyk, Koj, Corral - Podgórski (90. Zebić), Szpakowski, Oliveira (86.Sewerzyński), Łukowski (75. Górski), Błanik - Szykawka.

Żółte kartki: Mijušković, Zapolnik, Dominguez, Tront, Makuch, Aurtenetxe, Lenarcik - Corral, Podgórski, Malarczyk, Szpakowski.
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom)