Cracovia - Miedź 1:1
Cracovia - Miedź 1:1 Adam Jastrzębowski
Miedź Legnica jako pierwsza spadła z PKO Ekstraklasy do 1 ligi. Degradacja stała się faktem po wyjazdowym remisie 1:1 z Cracovią, na cztery kolejki przed końcem sezonu, akurat w rocznicę awansu...

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Miedź Legnica 1:1

Nawet remis oznaczał dzisiaj spadek Miedzi do 1 ligi. Drużyna z Legnicy musiała bezwzględnie wygrać. Dała z siebie wszystko, żeby odroczyć wyrok przynajmniej do następnej kolejki. To i tak było jednak za mało.

Miedź najlepiej wypadła na początku i końcu pierwszej połowy. Przed upływem minuty bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego mógł zdobyć Dimityr Wełkowski. Skrzydłowy obił bliższy słupek.

Gdy debiutujący w ekstraklasie sędzia Marcin Kochanek zerkał już na zegarek, by skończyć połowę to wtedy Miedź zrobiła akcję na 1:0. Po świetnym otwierającym podaniu od Maxime'a Domingueza do siatki trafił Dawid Drachal. 18-latek strzelił pierwszego gola na najwyższym szczeblu. O powodzeniu zadecydowały dosłownie centymetry, potwierdzające że młodzieżowiec nie spalił akcji:

PAP/Łukasz Gągulski

Jewhen Konoplianka wysłał Miedź do 1 ligi

W drugiej połowie Miedź za sprawą Angelo Henriqueza zmarnowała wymarzoną okazję na podwyższenie. To się zemściło w bardzo brutalny sposób. Zmiennik w Cracovii Jewhen Konoplianka po rajdzie na raty pokonał Mateusza Abramowicza, a to z kolei przesądziło o spadku Miedzi do 1 ligi.

Co ciekawe, tuż przed doliczonym czasem Miedź miała jeszcze jedną dogodną okazję, lecz spektakularne pudło zaliczył wpuszczony za Henriqueza Koldo Obieta.

Co teraz? Miedzi pozostaje zawalczyć o przedostatnie miejsce. Cele mają też konkretni zawodnicy. Te ostatnie mecze to najlepsza okazja do promocji. Część mimo spadku ma szansę zostać w Ekstraklasie. Drachalem i Dominguezem interesuje się Raków Częstochowa.

Oceny piłkarzy po meczu Cracovia - Miedź Legnica (w skali 1-6):