Mistrzostwa Europy w kolarstwie. Słaby występ Polaków w wyścigu ze startu wspólnego

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Łukasz Konstanty
Chtistophe Laporte, zwycięzca wyścigu ze startu wspólnego.
Chtistophe Laporte, zwycięzca wyścigu ze startu wspólnego. Fot. PAP/EPA/Vincent Jannink
Francuz Christophe Laporte zdobył złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego kolarskich mistrzostw Europy, rozgrywanych w holenderskiej prowincji Drenthe. Tuż za nim finiszowali Belg Wout van Aert i Holender Olav Kooij. Polacy uplasowali się poza najlepszą pięćdziesiątką.

30-letni Laporte to srebrny medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata. Tym razem okazał się najlepszy, a etykietki wiecznie drugiego nie zdołał pozbyć się Van Aert. Belg ma w dorobku srebro igrzysk w Tokio (2021) oraz cztery srebrne krążki MŚ. Teraz kolekcję powiększył o srebro ME.

Biało-Czerwoni poza czołówką

Do rywalizacji przystąpiło siedmiu Polaków: Michał Kwiatkowski, Piotr Brożyna, Filip Maciejuk, Stanisław Aniołkowski, Cesare Benedetti, Marceli Bogusławski i Maciej Paterski. Najwyżej - na 53. miejscu - sklasyfikowany został Maciejuk.

Wcześniej w niedzielę w wyścigu ze startu wspólnego rywalizowały juniorki. Triumfowała Belgijka Fleur Moors, dwie sekundy po niej finiszowała Włoszka Federica Venturelli, a siedem sekund straty miała Francuzka Leane Tabu. Z Polek najlepsza była Weronika Wąsaty, który zajęła 30. miejsce, tracąc 26 s.

Wyniki wyścigu elity mężczyzn ze startu wspólnego (199,8 km):
1. Christophe Laporte (Francja) - 4:15.51
2. Wout van Aert (Belgia)
3. Olav Kooij (Holandia) - ten sam czas
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
53. Filip Maciejuk (Polska) - 6.17
62. Cesare Benedetti (Polska) - 6.26
67. Piotr Brożyna (Polska) - 6.32
. Michał Kwiatkowski (Polska)
. Stanisław Aniołkowski (Polska)
. Marceli Bogusławski(Polska)
. Maciej Paterski (Polska) - nie ukończyli

Wyniki wyścigu juniorek ze startu wspólnego (69 km):
1. Fleur Moors (Belgia) - 1:59.45
2. Federica Venturelli (Włochy) - strata 3 s
3. Leane Tabu (Francja) - 7
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
30. Weronika Wąsaty (Polska) - 26
31. Martyna Szczęsna (Polska) - 26
49. Barbara Cywińska (Polska) - 1.22
57. Marta Marek (Polska) - 1.30
71. Aleksandra Grudzińska (Polska) - 1.46
. Otylia Zagórska (Polska) - nie ukończyła

od 7 lat
Wideo

Nowe inwestycje w Rypińskim Centrum Sportu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24