Tomasz Kuczyński
16.11.2020. MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola / Polskapresse
W poniedziałek 16.11.2020 r. w meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza przegrali z Treflem Sopot 72:81. To był pierwszy mecz dąbrowian w swojej hali w tym sezonie. Zobacz ZDJĘCIA z meczu MKS - Trefl.

MKS Dąbrowa Górnicza pierwszy raz w tym sezonie zagrał w swojej hali. Drużyna trenera Alessandro Magro  dziesięć poprzednich meczów rozgrywała na wyjazdach (przegrała osiem razy i jest ostatnia w tabeli). W klubie policzono, że zespół przejechał około 7,5 tys. km! Ostatnio, 11 listopada, dąbrowianie wygrali z Polskim Cukrem w Toruniu 99:94.
W tym spotkaniu kontuzji kolana uległ jednak Sacha Killeya-Jones i jest wykluczony do końca sezonu. Amerykanin w poniedziałek oglądał mecz z trybun, a niedługo poleci do USA na operację. Jakby tego było mało, już na samym początku spotkania z Treflem również kontuzji kolana nabawił się Mikołaj Ratajczak i opuścił boisko.

Zobacz zdjęcia z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot

Trefl Sopot przyjechał do Dąbrowy Górniczej jako wicelider, ale w tabeli, w której zespoły mają różną liczbę rozegranych spotkań (bilans 8 do 6).

MKS przegrywał 2:8, a po rzucie za trzy punkty Karola Gruszeckiego - 10:19. Trefl drugą kwartę zaczął od prowadzenia 26:16. Gospodarze zaczęli lepiej bronić, grali skuteczniej i nie tylko odrobili straty, ale objęli prowadzenie 29:28 po "trójce" Lee Moore'a. Trefl szybko zareagował - 29:34. Pod dwóch kwartach mieliśmy wynik 31:39.

Dąbrowianie nie dawali za wygraną. Trefl często tracił piłkę, a MKS zdobywał punkty po szybkich atakach i objął prowadzenie 51:49! Cóż z tego, skoro goście znów się sprężyli i na początku czwartej kwarty było 51:63, a następnie 56:69. Gospodarze nadal walczyli. Gdy trafił za trzy Moore było tylko 5 punktów straty (68:73) na 3,20 minuty przed końcem. Mieliśmy jeszcze 70:75, ale Trefl nie dał się już zaskoczyć.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 72:81 (16:23, 15:16, 20:19, 21:23)

MKS: Moore 25, Cizauskas 13, Wilson 11, Nowakowski 9, Mazurczak 4, Piechowicz 4, Motylewski 2, Dawdo 2, Kroczak 2, Ratajczak 0.

Trefl: M. Kolenda 19, Olejniczak 19, Haws 18, Ł. Kolenda 11, Paliukenas 7, Leończyk 4, Gruszecki 3, Moten 0, Ziółkowski 0, Rompa 0.