Krzysztof Szuptarski
(MKS FunFloor jest blisko awansu do fazy grupowej EHF European League. Lublinianki rozbiły w Serbii ekipę Zork Jagodina 36:20) MKS FunFloor Lublin
MKS FunFloor Lublin rozbił na wyjeździe serbski Zork Jagodina 36:20, w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej EHF. Rewanż odbędzie się w niedzielę, 19 listopada w hali Globus i będzie jedynie formalnością dla lublinianek, w kontekście awansu do fazy grupowej tych rozgrywek.

Początek meczu był niezwykle wyrównany i żadnej z ekip nie udało się wypracować większej przewagi niż jedna bramka. Jako pierwsze uczyniły to podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej, które od stanu 4:4 zanotowały trzy trafienia z rzędu, wychodząc w 14. minucie na prowadzenie 7:4. W tym okresie gole dla lublinianek rzucały kolejno: Magda Więckowska, Chorwatka Stela Posavec oraz Oktawia Płominska.

Dziewięć minut później, gdy serbską golkiperkę pokonała kapitan lubelskiej drużyny - Daria Szynkaruk, biało-zielone wygrywały już 12:5. Rywalki po trafieniu Nory Fajfric zbliżyły się co prawda na 7:12, ale golami odpowiedziały szybko Dominika Więckowska, Magda Balsam i grająca pierwszy mecz po kontuzji Czeszka Sara Kovarova.

To spowodowało, że na minutę przed zakończeniem premierowej odsłony, 22-krotne mistrzynie Polski były już na plus osiem (15:7). Serbki zdołały jeszcze przed zejściem na przerwę rzucić bramkę, a rezultat pierwszej połowy przypieczętowała najskuteczniejsza w tej części gry w zespole gospodyń, Srna Sukur (8:15).

Po zmianie stron wicemistrzynie Polski nadal dominowały na boisku. Gdy swoją piątą bramkę w tym starciu zdobyła świetnie dysponowana lubelska kołowa - Patrycja Noga, team z "Koziego Grodu" prowadził w 37. minucie 19:11, aby za chwilę mieć 10-bramkową zaliczkę (21:11).

W 46. minucie po trafieniu Michaliny Pastuszki było już 25:13 dla przyjezdnych. Podobną przewagę MKS FunFloor miał na niespełna dziesięć przed końcem konfrontacji, po golu Aleksandry Tomczyk. Ekipa trenerki Edyty Majdzińskiej w dalszym ciągu dominowała na boisku i upokarzała przeciwniczki z Bałkanów (30:16, 34:17), zwyciężając ostatecznie 36:20.

Zork Jagodina – MKS FunFloor Lublin 20:36 (8:15)

Zork: Radivojevic, Simic, Djurasinovic – Sukur 8, Marsenic 4, Kojic 3, Fajfric 2, Adzic 1, Bogunovic 1, Simatovic 1, Gugac, Petric. Kary: 8 min. Trener: Dragan Markov

MKS: Wdowiak, Gawlik – Noga 7, M. Więckowska 4, Płomińska 4, Kovarova 3, Pastuszka 3, Balsam 3, Szynkaruk 3, Posavec 2, Achruk 2, Pietras 2, D. Więckowska 1, Tomczyk 1, Masna 1, Szczepaniak. Kary: 6 min. Trener: Edyta Majdzińska

Sędziowali: Dorian Sirbu i Victor Serdiuc (Mołdawia)