MP U20: Śląsk Wrocław górą w derbach stolicy Dolnego Śląska

MW
WKK Wrocław
W pierwszym meczu mistrzostw polski U20 w koszykówkę grupy A Exact Systems Śląsk Wrocław wygrał z WKK Wrocław 89:62. Mecz od początku do końca kontrolowali zawodnicy WKS-u. To dopiero początek rywalizacji. Mistrza Polski U20 w baskecie poznamy w niedzielę.

Derby Wrocławia dla Exact Systems Śląsk Wrocław. W meczu od początku rządził WKS, który grał konsekwentnie do samego końca. Podopieczni Tomasza Jankowskiego w pierwszej kwarcie już sobie zbudowali dużą przewagę, a zakończyła się ona wynikiem 21:12 dla Śląska.

W drugiej odsłonie młodzi zawodnicy WKK walczyli i starali się odrobić starty. Po 20 minutach na tablicy widniał wynik 40:36 dla WKS-u.

Po przerwie trwała dominacja zespołu Tomasza Jankowskiego, który dziś był wyraźnie lepszy i może sobie dopisać dwa oczka do tabelii grupy A.

Przed zespołami jeszcze dwa spotkania w grupie. Terminarz spotkań, grupy i wyniki można znaleźć TUTAJ

Exact Systems Śląsk Wrocław - WKK Wrocław 89:62 (21:12, 19:24, 22:15, 27:11)

Śląsk: Gordon 26, Malesa 17, Zagórski 13, Kozłowski 9, Siembiga 9, Szulc 4, Żmijak 4, Mitman 3, Marchewka 2, Kuczyc 2.
WKK: Sitnik 17, Kroczak 13, Uberna 11, Piotrowski 10, Grzelak 4, Stachowicz 4, Griszczuk 2, Matusiak 1

Materiał oryginalny: MP U20: Śląsk Wrocław górą w derbach stolicy Dolnego Śląska - Gazeta Wrocławska