MŚ w kajakarstwie górskim. Polacy daleko od podium w kayak crossie w Londynie

Artur Bogacki
Andrzej Banas
Ostatniego dnia mistrzostw świata w kajakarstwie górskim rozdano medale w kayak crossie. W niedzielę, 24 września w Londynie Polakom nie udało się stanąć na podium, zajęli dalsze lokaty.

Wcześniej rywalizowano w slalomie, na koniec był kayak cross, w którym równocześnie ściga się czterech zawodników, a dwaj najlepsi awansują do kolejnej pucharowej rundy (eliminacje wyłaniają 32 uczestników).

Tym razem Biało-Czerwonym występ na torze Lee Valley Whitewater Center nie wyszedł. Najlepszy wynik wywalczyli Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz), która sklasyfikowana została na 15. miejscu, oraz Tadeusz Kuchno (KKK Kraków), który był 16.. Oboje odpadli w ćwierćfinale.

Tytuły mistrzowskie wywalczyli Brytyjczycy: Kimberley Woods i Joseph Clarke.