MŚ w kajakarstwie górskim. Wielki sukces Klaudii Zwolińskiej. Brąz dla Polki. Pierwszy taki wyczyn od dwudziestu czterech lat!

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Klaudia Zwolińska medalistką mistrzostw świata w kajakarstwie górskim
Klaudia Zwolińska medalistką mistrzostw świata w kajakarstwie górskim FACEBOOK/POLSKI ZWIAZEK KAJAKOWY
Klaudia Zwolińska zdobyła brązowy medal w konkurencji K-1 mistrzostw świata w kajakarstwie górskim na torze w Lee Valley pod Londynem. Zwyciężyła Australijka Jessica Fox, przed Słowaczką Eliską Mintalovą. Mateusz Polaczyk zajął siódme miejsce w tej samej konkurencji.

Wielki sukces polskiej kajakarki górskiej

Klaudia Zwolińska wywalczyła brązowy medal w konkurencji K-1 mistrzostw świata w kajakarstwie górskim. Na londyńskim torze Lee Valley zwyciężyła Australijka Jessica Fox. Lepiej jeszcze od Biało-Czerwonej poradziła sobie Słowaczka Eliska Mintalova.

To pierwsze podium polskiej kajakarki w tej konkurencji od 24 lat. Wcześniej medale w K-1 zdobyły Maria Ćwiertniewicz (złoto w 1975 roku) i Beata Grzesik (srebro w 1999 roku). Wicemistrzyni Igrzysk Europejskich w Krakowie, zawodniczka Startu Nowy Sącz, zaledwie o 0,03 s wyprzedziła czwartą na mecie Holenderkę Martinę Wegman. Do Fox płynąca bezbłędnie Polka straciła 1,40, a do Mintalowej 0,27 s. Obie rywaliki zaliczyły po dwa punkty karne.

Natalia Pacierpnik oraz Dominika Brzeska odpadły w eliminacjach.

Dwa bilety do Paryża

W rywalizacji K-1 mężczyzn multimedalista MŚ i ME, startujący po dłuższej przerwie Mateusz Polaczyk był siódmy. Zwyciężył Brytyjczyk Joseph Clarke przed Czechem Jirim Prskavecem.

Oboje wywalczyli kwalifikacje dla Polski na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

To drugi medal biało-czerwonych w Lee Valley. Brązowy wywalczyli w K1 drużynowo Mateusz Polaczyk, Michał Pasiut i Dariusz Popiela. (PAP)