MŚ w kolarstwie - Ferrand-Prevot złotą medalistką w cross-country MTB

Janek Wasiak
Paula Gorycka na Igrzyskach Europejskich
Paula Gorycka na Igrzyskach Europejskich Grzegorz Momot/PAP
Francuzka Pauline Ferrand-Prevot została w sobotę w Glasgow mistrzynią świata w olimpijskiej konkurencji kolarstwa górskiego - wyścigu cross-country. To piąty złoty medal mistrzostw świata 31-letniej zawodniczki.

Dla Ferrand-Prevot to już drugi tytuł mistrzowski w tegorocznym czempionacie - w czwartek wygrała wyścig cross-country short track. Zwyciężając w sobotę obroniła tytuły mistrzowskie w obu konkurencjach kolarstwa górskiego. W swoim dorobku ma także tęczowe koszulki w wyścigu szosowym (2014) i przełajowym (2015).

Na drugim miejscu wyścig ukończyła rodaczka triumfatorki Loana Lecomte, a po brąz sięgnęła Holenderka Puck Pieterse wyprzedzając na ostatnim okrążeniu jadącą od startu na trzecim miejscu Austriaczkę Monę Mitterwallner.

Wszystkie trzy startujące w wyścigu Polki straciły do zwyciężczyni po dwa okrążenia. Paula Gorycka zajęła 44., Aleksandra Podgórska - 47, a Klaudia Czabok - 49. miejsce.