Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Belgia - Tunezja [BRAMKI, WYNIK]

Redakcja
Romelu Lukaku ma już na koncie cztery gole. Tyle samo co CR7
Romelu Lukaku ma już na koncie cztery gole. Tyle samo co CR7 East News
Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Belgia - Tunezja BRAMKI, WYNIK. Belgowie w meczu drugiej kolejki mistrzostw wygrali z Tunezją 5:2, co dało im awans do fazy pucharowej. Dublety na swoim koncie zapisali Eden Hazard i Romelu Lukaku. Zobacz skrót spotkania Belgia - Tunezja.

SKRÓT MECZU: Belgia - Tunezja. Belgijska nawałnica
Już w 5 minucie na granicy pola karnego powalony został szarżujący Eden Hazard. Zdaniem piłkarzy z Afryki faul nastąpił jeszcze przed polem karnym, ale powtórki wykazały, że stopa faulującego Hazarda Ben Yousseffa miała styczność z linią i decyzji nie zmienił. Karnego na gola zamienił sam poszkodowany.

Belgowie poszli za ciosem i 10 minut później podwyższyli prowadzenie za sprawą Lukaku. Tunezyjczycy nie zwiesili głów. Nie mając już nic do stracenia rzucili większe siły do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 18 minucie kontaktową bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelił Dylan Bronn.

To nie był koniec emocji w pierwszej połowie, ponieważ już w doliczonym czasie gry Belgia po kontrataku odzyskała dwubramkową przewagę. Całą akcję zainicjował Hazard, dograł na skrzydło do Thomasa Meuniera, a ten prostopadłym zagraniem obsłużył Lukaku, który sprytną podcinką strzelił swojego drugiego gola w tym meczu.

SKRÓT MECZU: Belgia - Tunezja. Trzy bramki po przerwie
Drugie 45 minut rozpoczęło się od rozpaczliwych ataków Tunezji, ale tak wytrawny zespół jak Belgia nie dał się zaskoczyć. Toby Alderweireld posłał długą piłkę za plecy obrońców do której dopadł Hazard, spokojnie ominął bramkarza i umieścił futbolówkę w sieci.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry piątą bramkę dla Belgii strzelił Michy Batshuayi. Była to akcja rezerwowych, ponieważ napastnikowi Borussii Dortmund dogrywał Youri Tielemans. Nie był to jednak koniec strzelania, ponieważ w ostatniej akcji meczu drugą bramkę dla Tunezji zdobył Wahbi Khazri.

SKRÓT MECZU: Belgia - Tunezja BRAMKI, WIDEO

Materiał oryginalny: Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Belgia - Tunezja [BRAMKI, WYNIK] - Gol24