Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Chorwacja - Dania [BRAMKI, RZUTY KARNE, WYNIK]

JCZ
Mundial 2018: Chorwacja - Dania BRAMKI, WYNIK. Dopiero po serii rzutów karnych poznaliśmy czwartego ćwierćfinalistę mistrzostw świata. Zadecydowała piąta seria, z której zwycięsko wyszedł bramkarz Danijel Subasić i jego reprezentacja. Chorwacja Dania zobacz skrót.

SKRÓT MECZU: Chorwacja - Dania BRAMKI, WYNIK. Mocny początek
Mało kto się spodziewał, że pierwsze cztery minuty dadzą aż tyle emocji. Dania ekspresowo objęła prowadzenie. Mathias Jorgensen trafił do siatki już w 57 sekundzie co według statystyków futbolu jest 12 wynikiem w historii mistrzostw świata (liderem pozostaje Turek Hakan Sukur i jego gol z 12 sekundy na Mundialu w 2002 roku). Akcję przeprowadzono od wznowienia z autu.

Mundial 2018. Chorwacja – Dania 0:1: gol Jorgensena

Radość Duńczyków trwała niezwykle krótko. Nasi grupowi rywale z eliminacji, z którymi przegraliśmy na wyjeździe 0:4, gola na 1:1 stracili dzisiaj ledwie trzy minuty później po bramce Jorgensena. Odpowiedział z bliska Mario Mandżukić, dla którego było to pierwsze trafienie w turnieju. Z upływem czasu mecz niestety tracił na atrakcyjności…

SKRÓT MECZU: Chorwacja – Dania BRAMKI, WYNIK. Nuda po przerwie
W drugiej połowie kryzys dopadł bowiem Chorwację. Drużyna z Bałkanów opadła wtedy z sił. Może przez warunki (w trakcie spotkania odnotowano nawet 30 stopni), może i przez narzucone na początku tempo. W każdym razie „stanęła” i dopiero w końcówce stworzyła jakiekolwiek zagrożenie. Z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Ivan Strinić. Wprowadzony wcześniej Mateo Kovacić również został mocno poobijany.

Mundial 2018. Chorwacja – Dania 1:1: gol Mandzukicia

Krótko przed końcem dogrywki Chorwacja powinna był dobić Danię. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Luka Modrić, którego próbę wyczuł Kasper Schmeichel. Sędzia zaordynował więc serię jedenastek.

Zaczęło się od… dwóch zmarnowanych strzałów. Potem natomiast nastąpiły dwie bezbłędne serie z obu stron. Dopiero czwarta i piąta seria, zmarnowana przez duński zespół, zadecydowała o awansie Chorwacji do ćwierćfinału gdzie czeka reprezentacja Rosji.

Skrót meczu: Chorwacja - Dania BRAMKI, RZUTY KARNE, WIDEO
Mundial 2018. Chorwacja – Dania: seria rzutów karnych

Chorwacja – Dania WYNIK

MŚ 2018 w GOL24

Materiał oryginalny: Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Chorwacja - Dania [BRAMKI, RZUTY KARNE, WYNIK] - Gol24