OPRAC.:
Radość Napoli z decydującej bramki
Radość Napoli z decydującej bramki PAP/EPA
Liga włoska. Napoli ma na rozkładzie Atalantę Bergamo. Mistrz pokonał rywala Rakowa Częstochowa (w Lidze Europy) 2:1. Udanie po dekadzie wrócił trener Walter Mazzarri, u którego Piotr Zieliński zagrał do 79 minuty, choć jeszcze chwilę temu walczył z anginą podczas zgrupowania reprezentacji Polski.

Serie A. Atalanta Bergamo - Napoli 1:2

Mazzarri, który prowadził ten klub w latach 2009-13, wrócił do roli szkoleniowca obecnych mistrzów Włoch po tym, jak za słabe wyniki przed przerwą na mecze reprezentacji zwolniony został Francuz Rudi Garcia.

W "drugim debiucie" Włocha Napoli objęło prowadzenie po golu Gruzina Chwiczy Kwaracchelii w 44. minucie. Niedługo po przerwie Atalancie wyrównanie dał Nigeryjczyk Ademola Lookman (53.), ale ostatnie słowo należało do gości - wynik na 2:1 ustalił Macedończyk Eljif Elmas w 79. minucie. Chwilę wcześniej Zieliński zakończył udział w meczu, zmieniony przez Szweda Jensa Cajuste.

Napoli awansowało na trzecie miejsce z dorobkiem 24 punktów, ale później mistrzów kraju może wyprzedzić AC Milan, który podejmie o 20.45 Fiorentinę. "Rossoneri" mają 23 "oczka".

Atalanta pozostała na piątej pozycji z 20 punktami, ale spadnie o jedną pozycję, jeśli mająca taki sam dorobek Fiorentina nie przegra z Milanem.

Najważniejszym wydarzeniem 13. kolejki będzie niedzielny mecz na szczycie, w którym Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika podejmie Inter Mediolan. Gospodarze są na drugim miejscu z 29 punktami, lider ma o dwa więcej. PAP