Narciarstwo Alpejskie. Dziewięćdziesiąte piąte zwycięstwo Amerykanki Mikaeli Shiffrin w Pucharze Świata. Sukces w slalomie

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Amerykanka Mikaela Shiffirn śrubuje kolejne rekordy w alpejskim Pucharze Świata
Amerykanka Mikaela Shiffirn śrubuje kolejne rekordy w alpejskim Pucharze Świata PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
Mikaela Shiffrin wygrała w słowackiej Jasnej slalom alpejskiego Pucharu Świata. To 95. zwycięstwo w karierze Amerykanki. Magdalena Łuczak nie ukończyła 1. przejazdu.

Dziewięćdziesiąte piąte zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata

Liderka alpejskiego Pucharu Świata Mikaela Shiffrin prowadziła po pierwszym przejeździe. W drugim zanotowała siódmy czas, ale w sumie zapewniło jej to 95. zwycięstwo w startach Pucharu Świata, a 58. w slalomie.

O swoje trzecie z rzędu zwycięstwo w Jasnej Shiffrin musiała jednak walczyć do samego końca. Drugie miejsce, że stratą 0,14 s zajęła 19-letnia Chorwatka Zrinka Ljutic, a trzecia Anna Swenn-Larsson - 0,81 s za Amerykanką.

Brak wiceliderki w slalomie, brak punktów Łuczak

W zawodach nie wystąpiła druga w klasyfikacji generalnej Petra Vlhova. 28-letnia Słowaczka dzień wcześniej miała poważny wypadek (uraz kolana) podczas slalomu giganta i jej starty do końca sezonu są wykluczone.

Magdalena Łuczak do zawodów przystąpiła z 58. nr startowym. Polka wypadła z trasy już w pierwszym sektorze. Jej los podzieliło szesnaście innych alpejek. Wczoraj zajęła dwudzieste siódme miejsce w siódmym w tym sezonie slalomie gigancie.

Na kolejne zawody PŚ alpejek w dniach 26-28 stycznia zaprasza włoska Cortina d'Ampezzo, gdzie odbędą się dwa zjazdy i supergigant.