NBA. Zespół Gortata liderem konferencji zachodniej

mkZaktualizowano
eastnews
Marcin Gortat przyczynił się do zwycięstwa Los Angeles Clippers nad Portland Trail Blazers 104:100. Dzięki temu wyjazdowemu zwycięstwu zespół Polaka jest liderem konferencji zachodniej NBA

Po zwycięstwie nad Portland Clippers (z bilansem 13 wygranych i 6 przegranych) są najlepszą drużyną konferencji wschodniej. Ekipa z LA wyprzedza nawet faworyta do głównego tytułu Golden State Warriors (bilans 14-7). Clippers są praktycznie nieuchwytni na własnym parkiecie. Wygrali osiem spotkań i przegrali zaledwie raz. Już mają na swoim rozkładzie mocne Memphis Grizzlies i wspomniane Golden State Warriors.

W niedzielnym spotkaniu z Blazers Marcin Gortat zagrał szesnaście minut, rzucił sześć punktów, miał cztery zbiórki i jeden blok. Gortat wciąż jest w Los Angeles graczem pierwszej piątki, ale nie rozgrywa już tylu minut, co choćby w Washington Wizards. Nie gra w najważniejszych momentach, gra mniej, ale jest w swojej grze konkretniejszy. Na przestrzeni miesiąca jego skuteczność wzrosła o ponad 20 proc.

W meczu z Blazers najlepszy na parkiecie był Tobias Harris (34 pkt dla Clippers). Cztery punkty mniej zdobył gwiazdor Portland Damian Lollard.