Nice 1 Liga. Zagłębie pierwszy raz za trzy. Lewicki z debiutanckim trafieniem

JCZ, Łukaz Zub
Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce 1:0
Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce 1:0 Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Nice 1 Liga. Zagłębie Sosnowiec powoli podnosi się po kiepskim starcie sezonu. W trzecim ligowym spotkaniu skromnie pokonało Pogoń Siedlce 1:0. Bramkę zdobył Szymon Lewicki. Dla 29-letniego napastnika okazało się to pierwsze trafienie dla nowego zespołu.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo stateczna. Oglądaliśmy zaledwie kilka akcji, które długo nie przynosiły upragnionej bramki dla żadnej z ekip. Jako pierwsza groźnie zaatakowała Pogoń, zagranie z prawej strony w pole karne przeszło przez pole karne, gdzie próbujący strzelać Zjawiński minął się z piłką.

Inaczej wyglądała pierwsza składna akcja Zagłębia. W 38. minucie Cichocki ładnym prostopadłym podaniem na lewą stronę wypuścił Udovicića, który z linii końcowej dograł po ziemi w pole karne, a tam Lewicki strzałem piętą w długi róg dał gospodarzom prowadzenie.

Druga połowa przebiegała bardzo podobnie do pierwszej. Zagłębie próbowało konstruować ataki i stwarzać zagrożenie pod bramką Pogoni, natomiast goście próbowali kontratakować, ale do końca bezskutecznie i wynik nie uległ zmianie. O poziomie spotkania może świadczyć ilość oddanych celnych strzałów, których oddano łącznie cztery.

Kibice zgromadzeni na stadionie Ludowym w Sosnowcu mogą mieć mieszane uczucia. Obejrzeli niezbyt porywające spotkanie, ale zakończone zwycięstwem ich zespołu.

Piłkarz meczu: Szymon Lewicki
Atrakcyjność meczu: 5/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Tych piłkarzy nikt nie wykupi? Top 10 gigantycznych klauzul odejścia

Materiał oryginalny: Nice 1 Liga. Zagłębie pierwszy raz za trzy. Lewicki z debiutanckim trafieniem - Gol24