Nice 1 Liga. Zagłębie wzięło haust powietrza. Ważna wygrana nad Chrobrym

Łukasz Zub
Zagłębie - Chrobry 2:1
Zagłębie - Chrobry 2:1 Karina Trojok
Nice 1 Liga. W zaległym spotkaniu 12. kolejki Zagłębie Sosnowiec pokonało Chrobrego Głogów 2:1. Bramka Szymona Lewickiego z pierwszej połowy okazała się niewystarczająca. Piłkarze Dariusza Dudka napędzili trochę strachu swoim kibicom, bo niecały kwadrans przed końcem stracili gola, ale w 84 minucie zdążyli zadać ostateczny cios. Bohaterami skutecznie broniący Dawid Kudła oraz autor decydującego trafienia, czyli Wojciech Łuczak.

Początek spotkania nie obfitował w składne akcje, nie oddawano strzałów na bramkę, czego efektem było słabe widowisko. Kibice zgromadzeni na "Ludowym" w Sosnowcu mogli być zawiedzeni, ale tylko do 24. minuty, gdy najlepszy strzelec Zagłębia Szymon Lewicki trafiając do bramki wprawił kibiców w stan radości.

Składna akcja gospodarzy na lewej stronie boiska, gdzie świetnie zachował się Nawotka, mijając obrońcę dograł na 5. metr, a tam świetnie odnalazł się Lewicki i dokładając nogę wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Do końca pierwszej połowy akcji było jak na lekarstwo. Po zmianie stron i rozmowach w szatni lepiej zmotywowani wyszli zawodnicy gości.

Najpierw w 53.minucie Danielak minął na lewej stronie obrońcę gospodarzy, przerzucił na drugą stronę do Kaczmarka, ale ten nie trafił do pustej bramki. Chwilę później znów dobrze pokazał się Danielak, który tym razem sam strzałem z woleja próbował pokonać Kudłę, ale chybił.

Nie był to koniec ataków gości. W 59.minucie znów Danielak mógł doprowadzić do remisu, ale jego bardzo dobry strzał z najwyższym trudem wybronił Kudła.

Zagłębie próbowało odpowiadać kontratakami i w 62. minucie trafili do bramki gości, a konkretnie Lewicki, ale sędzia nie uznał bramki po zamieszaniu w polu karnym gości.

Goście dążyli do wyrównania i w 77. minucie dopięli swego. Sędzia podyktował rzut karny, a Przemysław Stolc pewnym strzałem zamienił "jedenastkę" na bramkę. Nie był to jednak koniec emocji w tym spotkaniu.

Podrażnione Zagłębie ruszyło z atakami. Na początku nie poradnie, ale składna akcja Udovicića i Banasiaka na lewej stronie zakończona dograniem na 5. metr tego pierwszego do wbiegającego niepilnowanego Łuczaka dała ponowne prowadzenie gospodarzom.

Zagłębie Sosnowiec po słabej pierwszej i obfitującej w zmiany sytuacji spotkaniu pokonuje drużynę Chrobrego Głogów 2:1. Chrobry wraca na tarczy do Głogowa.

Piłkarz meczu: Dawid Kudła
Atrakcyjność meczu: 7/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Samochody biało-czerwonych. Czym jeżdżą reprezentanci Polski?

Materiał oryginalny: Nice 1 Liga. Zagłębie wzięło haust powietrza. Ważna wygrana nad Chrobrym - Gol24