Niecodzienny przebieg meczu Olimpii

Jakub Lisowski
Olimpia Szczecin w dwóch wiosennych meczach zdobyła 5 bramek.
Olimpia Szczecin w dwóch wiosennych meczach zdobyła 5 bramek. Sebastian Wołosz
Szczecinianki pokonały Sztorm Gdańsk 3:0 i zachowały szóstą pozycję w tabeli ekstraklasy piłkarskiej.

W pierwszej połowie spotkania podyktowane zostały trzy rzuty karne. To rzadka sytuacja w rozgrywkach ligowych. Dwa z nich zostały wykorzystane, jeden zmarnowany. Na szczęście, Olimpia miała w składzie Magdalenę Szwed i Patrycję Michalczyk, które udźwignęły odpowiedzialność, a Kinga Bużan rozczarowała koleżanki ze Sztormu.

Dwubramkowa zaliczka do przerwy narzuciła styl gry po zmianie stron. Olimpia pilnowała przewagi, ale nie myślała tylko o defensywie. W 67. minucie Roksana Ratajczyk ustaliła wynik spotkania. A tuż przed końcem meczu jedna z zawodniczek Sztormu dostała czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie.

Olimpia jest 6. w tabeli. Za tydzień zagra we Wrocławiu.

Olimpia Szczecin - Sztorm Gdańsk 3:0 (2:0)
Bramki: Szwed (6. - karny), Michalczyk (14. - karny), Ratajczyk (67.).
Olimpia: Niesterowicz - Preś, Szwed, Michalczyk, Niewolna (83. Janik), Fil (77. Trzcińska), Szafrańska (46. Łuczak), Szymaszek (62. Witczak), Böhm, Sudyk (46. Szymańska), Ratajczyk.

Materiał oryginalny: Niecodzienny przebieg meczu Olimpii - Głos Szczeciński