Niespodzianka: Grupa Azoty Chemik Police nie obroni Pucharu Polski

Jakub Lisowski
Chemikowi pozostała już tylko walka o mistrzostwo Polski.
Chemikowi pozostała już tylko walka o mistrzostwo Polski. Sebastian Wołosz
SIATKÓWKA. Grupa Azoty Chemik Police nie obroni pucharowego trofeum. Mistrz Polski w niedzielę przegrał na swoim parkiecie ćwierćfinałowe spotkanie z Legionovią Legionowo 2:3.

Policzanki przegrywały w setach 0:2, ale w dwóch kolejnych partiach grały o klasę lepiej. Wygrywały wysoko i wydawało się, że pociągną dobrą dyspozycję również w decydującym secie.

W tie-breaku Legionovia mocno się jednak postawiła, dominowała. Chemik przegrywały 8:11, ale zdołał doprowadzić do remisu - po 11. Były nerwy, które lepiej opanowały przyjezdne, które znów odskoczyły - 11:14. Chemik walczył i doszedł na 13:14. W kolejnej akcji zablokowana została Jovana Brakoceviić-Canzian i to Legionovia zdobyła kolejny punkt na wagę awansu do turnieju finałowego w Nysie (koniec marca).

Grupa Azoty Chemik Police - Legionovia Legionowo 2:3
Sety: 22:25, 21:25, 25:13, 25:14, 13:15.
Chemik: Kowalewska, Kąkolewska, Wasilewska, Łukasiak, Milenković, Brakocević-Canzian oraz Stenzel (libero) - Naiane, Czyrniańska.