Oceny piłkarzy WKS-u. Śląsk - Zagłębie 1:0

jg
Kto w Śląsku był najlepszy, a kto najgorszy w derbowym meczu z Zagłębiem Lubin. Oto nasze subiektywne oceny zawodników Jana Urbana (skala 1-10).

OCENY PIŁKARZY Śląska Wrocław za mecz z Zagłębiem 1:0 (26.11.2017)

JAKUB SŁOWIK 6
Niespodziewanie zastąpił między słupkami Jakuba Wrąbla i spisał się bardzo poprawnie. Można być zwłaszcza pod wrażeniem interwencji z pierwszej połowy, gdy obronił strzał Woźniaka.

KONRAD POPRAWA 5
Debiut w wyjściowym składzie Śląska wypadł całkiem dobrze. Poprawa nie silił się na wirtuozerię. Dobrze się przepychał, a gdy trzeba było to zwyczajnie wybijał piłkę w aut.

PIOTR CELEBAN 5
Groźny przy stałych fragmentach gry, w obronie raczej pewny. Poprawnie główkował, zablokował groźny strzał. Z drugiej strony Zagłębie wypracowało sobie kilka szans.

IGORS TARASOVS 2,5
Jego błędy w kryciu mogły Śląsk drogo kosztować Śląsk. Zwłaszcza w samej końcówce, gdy kompletnie niepilnowany został Arkadiusz Woźniak, ale nie trafił w piłkę.

ROBERT PICH 4
Tak jak koledzy - początek miał niezły, przyzwoita pierwsza połowa, ale potem było już zdecydowanie gorzej. W drugiej połowie momentami zapominaliśmy, że jest na boisku.

ŁUKASZ MADEJ 4
U Łukasza Madeja z atlety pozostało niewiele. Długimi momentami trudno go dostrzec na boisku, ale nawet nie biegając wiele raz czy dwa potrafi bardzo dobrze zagrać do przodu. Trochę to jednak mało.

SITO RIERA 5
W pierwszej połowie wyglądał najlepiej ze wszystkich pomocników Śląska Wrocław, ale w drugiej części meczu Hiszpan wyraźnie zgasł. Koniec końców zanotował asystę.

DRAGOLJUB SRNIĆ 3,5
Serb radził sobie kiepsko. Zaraz na początku pierwszej połowy zaznaczył swoją obecność strzałem, ale potem był niewidoczny. Zmieniony przez Łyszczarza - to też o czymś świadczy.

KAMIL VACEK 3
Dwa dobre momenty w pierwszej połowie, to jednak cały czas za mało. Kamil Vacek miał dać jesienią dodatkową jakość Śląskowi, a w tej chwili nie daje właściwie nic.

ARKADIUSZ PIECH 4
Cytując klasyka: „Aj Jezus Maria...!” - tak zakrzyneli wszyscy, gdy w pierwszej połowie Piech doszedł do dośrodkowania Riery. Oprócz tej okazji zdziałał wczoraj niewiele.

MARCIN ROBAK 3,5
Najlepszy snajper Śląska wczoraj właściwie nie stanowił zagrożenia dla Zagłębie Lubin. Oddał tylko jeden groźny strzał w samej końcówce. Obrońcy dobrze się nim opiekowali cały mecz.

GRALI TAKŻE
Mathieu Scalet
- pewnie dla wszystkich anonimowy piłkarz z rezerw wszedł w samej końcówce i właściwie zadecydował o zwycięstwie Śląska.

Adrian Łyszczarz - grał zbyt krótko, by go ocenić.

65. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku

NASZ PLEBISCYT 2017 NA FACEBOOKU - dołącz do wydarzenia i bądź na bieżąco!

* Plebiscyt na Sportowca i Trenera Roku 2017 - GŁOSOWANIE (AKTUALNE WYNIKI)
* Najpopularniejsi sportowcy, trenerzy i drużyny - nominuj kandydatów do nagrody!
* Z historii plebiscytu, czyli od Popiela do Małachowskiego ZDJĘCIA

Materiał oryginalny: Oceny piłkarzy WKS-u. Śląsk - Zagłębie 1:0 - Gazeta Wrocławska