Olimpia z wiceliderem poległa po walce

Remigiusz Szurek
Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Piłkarki ręczne Olimpii-Beskid przed potyczką z wiceliderem nie ukrywały, że niedzielny mecz będzie bardzo trudny. I tak było. Olimpia-Beskid Nowy Sącz – Vistal Gdynia 22:29 (13:15).

Nikt w mieście nad Dunajcem nie zapowiadał, że celem będzie wygrana lub remis i tym samym przerwanie passy sześciu porażek w PGNiG Superlidze. Zespół z Nowego Sącza miał po prostu dobrze się zaprezentować.

Spotkanie rozpoczęło się od naporu przyjezdnych, czego efektem były dwa rzuty karne dla Vistalu w odstępie 2 minut! Najpierw, w 3 min, Angelika Luberacka sfaulowała rywalkę na skrzydle i do rzutu podeszła Monika Kobylińska, jednak Karolina Szczurek obroniła jej próbę. Po chwili golkiperka gospodyń znów musiała ratować swój zespół, po tym jak Katarzynę Janiszewską sfaulowała Agnieszka Leśniak. I tym razem bramkarka sądeczanek popisała się refleksem!

Pierwsze trafienie w tym meczu padło łupem „Góralek”. W 5 min celnie przymierzyła Marta Rosińska. W kolejnych minutach gra była wyrównana. Po 15 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 6:6. Efektownie i efektywnie grała Gabriella Szabo, a naśladowała ją w tym Tamara Smbatian. To właśnie po podaniu od Ukrainki w 16 min Barbara Choromańska wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 7:6! Vistal dogonił sądeczanki w 21 min, po rzucie Martyny Borysławskiej (10:10). W drugiej połowie przyjezdne, pewne swej wartości, grały swoje. Vistal stanowił monolit i mimo walecznej postawy Olimpii, to gdynianki cieszyły się z kolejnej wygranej.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz – Vistal Gdynia 22:29 (13:15)