Orlen Superliga. Industria Kielce rozbiła Grupę Azoty Unię Tarnów. Wygrała w Hali Legionów 45:24! MVP został Nikodem Błażejewski

Dorota Kułaga
Industria Kielce gra z Grupą Azoty Unia Tarnów. Na zdjęciu Alex Dujszebajew
Industria Kielce gra z Grupą Azoty Unia Tarnów. Na zdjęciu Alex Dujszebajew Dawid Łukasik/Anna Benicewicz Miazga
W sobotę piłkarze ręczni Industrii Kielce po raz kolejny w tym sezonie złamali barierę 40 bramek w meczu Orlen Superligi. W Hali Legionów pokonali Grupę Azoty Unię Tarnów 45:24! Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzjami wystąpili Haukur Tharstarson i Paweł Paczkowski.

Industria Kielce - Azoty Unia Tarnów. Relacja live

Industria Kielce - Azoty Unia Tarnów 45:24 (23:13)
Industria: Błażejewski, Wałąch – Nahi, Wiaderny 9, Surgiel 1, Sićko 6, Gębala 2, Stenmalm 3, Olejniczak 5, Thrastarson 4, A. Dujszebajew 7, Paczkowski 1, Kounkoud, Karaliok, Tournat 7.
Grupa Azoty Unia: Wysocki, Małecki – Parovinchak 6, Sikora 3, Mehdizadeh 2, Smolikau 2, Adamski 2, Mrozowicz 2, Sanek 1, tokarz 1, Wątroba 1, Małek 1, Słupski 1, Podsiadło 1, Kucharzyk 1, Bushkou.

W sobotnim spotkaniu nie zagrali Igor Karacić, Arkadiusz Moryto i Daniel Dujszebajew. Dostali wolne od sztabu szkoleniowego mistrzów Polski. Terminarz Industrii jest bardzo napięty i dlatego trenerzy muszą umiejętnie rotować składem.

Zobacz zdjęcia kibiców z meczu

Zaczęło się niespodziewanie od prowadzanie Unii 2:0, ale później sześć bramek z rzędu zdobyła Industria. Pierwsze trafienie zaliczył Szymon Sićko, potem Alex Dujszebajew, a w 8 minucie wracający po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Paweł Paczkowski. I było już 6:2 dla podopiecznych Talanta Dujszebajewa.

Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją zagrał już Paweł Paczkowski
Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją zagrał już Paweł Paczkowski Anna Benicewicz Miazga

W 20 minucie po bramce Tomasza Gębali było już 15:6 dla mistrzów Polski. Ich przewaga rosła z minuty na minutę. W 21 minucie i 52 sekundzie czerwoną kartką za ostry faul na Michale Olejniczaku ukarany został Konrad Wątroba.

Zobacz zdjęcia z meczu

W 26 minucie 21. bramkę z kontrataku, rzutem do pustej bramki zdobył Szymon Wiaderny. Do przerwy Industria prowadzi dziesięcioma bramkami - 23:13.

W 38 minucie po rzucie Szymona Sićko było 28:15. Było to najwyższe prowadzenie mistrza Polski w tym meczu. Później dwoma udanymi interwencjami popisał się Nikodem Błażejewski i w 39 minucie po trafieniu Aleksa Dujszebajewa mistrzowie Polski prowadzili już różnicą 15 bramek - 30:15!

Spiker Paweł Jańczyk podał informację, że zakończył się mecz w Szczecinie, Korona Kielce przegrała z Pogonią 1:3 w meczu PKO Ekstraklasy.

W 46 minucie i 48 sekundzie 35 bramkę dla Industrii Kielce irzucił z drugiej linii Michał Olejniczak i było już 35:18.

W 54 minucie 45 sekundzie po bramce Szymona Wiadernego ze skrzydła było już 40:20! Po raz kolejny w tym sezonie pękła więc czterdziestka w Hali Legionów.

W 59 minucie Szymon Wiaderny wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Nicolasie Tournat. Po chwili świetną interwencją popisał się Nikodem Błażejewski.

Wynik spotkania rzutem przez całe boisko ustalił Szymon Wiaderny. Industria Kielce zdeklasowała Grupę Azoty Unia Tarnów 45:24. MVP spotkania wybrany został Nikodem Błażejewski, bramkarz Industrii.